Szkoła Podstawowa w Liczu

PROMOCJA ZDROWIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Działania prozdrowotne rozpoczynamy rajdem pieszym po zdrowie i ekologię. Uczniowie naszej klasy VI wspólnie z uczniami z jednej z kwidzyńskich szkół spędzili aktywny dzień w Leśnictwie Ośno.

26 września przybyli do nas uczniowie klasy VIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. Zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Stanisława Gadomska, która podkreśliła, że obie szkoły są SZKOŁAMI PROMUJĄCYMI ZDROWIE i będą wspólnie realizować wybrane elementy standardów SzPZ. Następnie uczniowie zapakowali do plecaków zdrowy poczęstunek, i wyruszyli w kierunku Leśniczówki Ośno. Tam czekał już pan leśniczy Krzysztof Lipiński. Opowiedział uczniom o swojej pracy, lasach, ich mieszkańcach oraz o ważnym zadaniu każdego człowieka - dbałości o czystość w lesie!

Następnie razem wszyscy wyruszyli na spacer po lesie, a pan leśniczy udzielał odpowiedzi na zadawane pytania, opowiadał ciekawostki z życia zwierząt leśnych oraz pomagał rozpoznawać zebrane grzyby! Po długim marszu uczestnicy rajdu dotarli nad Liwę, gdzie czekał zasłużony odpoczynek na łonie natury, czyli ognisko, pieczone kiełbaski i deser przygotowany przez pana Lipińskiego. Posiłek smakował jak nigdy dotąd! Młodzież z obu szkół nawiązała przyjazne relacje, rozpoczęły się rozmowy, żarty, gry i zabawy. Zawiązała się nawet grupa Sowa Team, która postanowiła zdobyć kanię rosnącą w ogrodzie pana leśniczego.

Żal było, że czas tak szybko płynął. Wszyscy bardzo zmęczeni, ale cali i w dobrym nastroju wrócili do domu! Gościom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, a panu leśniczemu Lipińskiemu - za otwartość i pomoc w rozwijaniu edukacji proekologicznej.

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
88235

Ścieżka powrotu