Szkoła Podstawowa w Liczu

ŚWIETLICA. PROGRAM ,,TRZYMAJ FORMĘ”

W ramach programu ,,Trzymaj formę” w drugiej połowie listopada w klasach V-VIII przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne. Uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą zasady zdrowego odżywiania oraz wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia.

16 - 17.12.2019 r. Świetlica

Zajęcia plastyczne Papierowa choinka, papierowe bombki.

Podczas tych zajęć każde dziecko kolorowało wybrany szablon bombki, wycinało i naklejało na papierową choinkę. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i wspólnie wykonali piękną, kolorową pracę plastyczną.

Świetlica. Program profilaktyczny NIESPEŁNIONE MARZENIA

Od połowy listopada do połowy grudnia odbyły się 4 warsztaty prowadzone przez  psychologa szkolnego Annę Netkowską. Zajęcia odbywały się w ramach  programu profilaktycznego NIESPEŁNIONE MARZENIA. Uczestniczyli w nich uczniowie  klas I-III.  Nna spotkaniach dzieci poznały ważne dla zdrowia i życia wartości. Zapoznały się też z pojęciem uzależnienia, szczególnie w kontekście różnych czynności oraz substancji, które mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

9.12.2019 r. Zajęcia plastyczne w świetlicy

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klas I-III wykonywali choinki techniką origami płaskie, modułowe z kwadratu. Po złożeniu i naklejeniu modułów  każde dziecko ozdabiało swoją pracę dowolną techniką według własnych pomysłów. Pięknymi choineczkami udekorowali świetlicową gazetkę.

Od dobra do dobra – zajęcia świetlicowe z seniorami

W środę 27.11.2019r. naszą szkołę odwiedzili mieszkańcy Domu Seniora z opiekunką-wolontariuszką, panią Danusią. Najpierw goście opowiedzieli dzieciom z klas I-III trochę o sobie i swoim życiu. Pani Danusia natomiast mówiła o pracy wolontariusza w Domu Seniora. Potem był czas na rozmowy „Od dobra do dobra”, w tym na historie ze szkolnej ławy seniorów. Dzieci z zainteresowaniem i chyba trochę z niedowierzaniem słuchały opowieści o tym, jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały klasy w szkołach, zeszyty czy podręczniki. Po spotkaniu uczniowie pochwalili się swoją szkołą, a gdy zajrzeli do sali przedszkolaków, okazało się, że maluchy przygotowały miłą niespodziankę - piosenkę z pięknymi ukłonami. 

 

 

25.11.2019 r. Zajęcia w świetlicy. Akcja OD DOBRA DO DOBRA

Dzisiaj rozpoczęliśmy działania w ramach międzynarodowej akcji OD DOBRA DO DOBRA. Rozpoczęliśmy od pogadanki na temat DOBRA. Potem uczniowie wykonywali prace plastyczne na  temat: Dobre działania/rzeczy wokół mnie. W nagrodę za pięknie wykonane prace każdy uczeń otrzymał balonik do modelowania. Dzieciom udało się wykonać wiele ciekawych figur, np. pieska, kwiatek, opaskę na głowę, miecz.

18.11.2019 r. Zajęcia plastyczne w świetlicy

Dzisiaj na 7 i 8 godzinie lekcyjnej świetlica zamieniła się w pracownię malarską. Uczniowie z klas: I, II i III z zapałem malowali farbami m.in. obrazki jesienne i owoce. Najładniejsze prace są piękną ozdobą świetlicy.

18.11.2019 r. Zajęcia plastyczne w świetlicy

Dzisiaj na szóstej godzinie lekcyjnej Dominika Slawiński i Lenka Szal wykonywały Misia Uszatka techniką origami płaskie z kółek. Natomiast Julia Kamiński, Sandra Gaweł i Sandra Rodak sklejały łańcuszki z kolorowych pasków papieru. Przyda się w grudniu  na szkolną choinkę.

20.10.2019 r. Zajęcia plastyczne w świetlicy

Piękne muchomorki i prawdziwki zobaczyć można nie tylko w lesie, gdyż dzisiaj grzybki „wyrosły” także  w świetlicy na zajęciach sztuki origami.

Aż 10  uczniów z klas I – III wykonało je z kolorowych kółek.

Gościmy

Odwiedza nas 265 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
74496

Ścieżka powrotu