Szkoła Podstawowa w Liczu

Od dobra do dobra – zajęcia świetlicowe z seniorami

W środę 27.11.2019r. naszą szkołę odwiedzili mieszkańcy Domu Seniora z opiekunką-wolontariuszką, panią Danusią. Najpierw goście opowiedzieli dzieciom z klas I-III trochę o sobie i swoim życiu. Pani Danusia natomiast mówiła o pracy wolontariusza w Domu Seniora. Potem był czas na rozmowy „Od dobra do dobra”, w tym na historie ze szkolnej ławy seniorów. Dzieci z zainteresowaniem i chyba trochę z niedowierzaniem słuchały opowieści o tym, jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały klasy w szkołach, zeszyty czy podręczniki. Po spotkaniu uczniowie pochwalili się swoją szkołą, a gdy zajrzeli do sali przedszkolaków, okazało się, że maluchy przygotowały miłą niespodziankę - piosenkę z pięknymi ukłonami. 

 

 

25.11.2019 r. Zajęcia w świetlicy. Akcja OD DOBRA DO DOBRA

Dzisiaj rozpoczęliśmy działania w ramach międzynarodowej akcji OD DOBRA DO DOBRA. Rozpoczęliśmy od pogadanki na temat DOBRA. Potem uczniowie wykonywali prace plastyczne na  temat: Dobre działania/rzeczy wokół mnie. W nagrodę za pięknie wykonane prace każdy uczeń otrzymał balonik do modelowania. Dzieciom udało się wykonać wiele ciekawych figur, np. pieska, kwiatek, opaskę na głowę, miecz.

18.11.2019 r. Zajęcia plastyczne w świetlicy

Dzisiaj na 7 i 8 godzinie lekcyjnej świetlica zamieniła się w pracownię malarską. Uczniowie z klas: I, II i III z zapałem malowali farbami m.in. obrazki jesienne i owoce. Najładniejsze prace są piękną ozdobą świetlicy.

18.11.2019 r. Zajęcia plastyczne w świetlicy

Dzisiaj na szóstej godzinie lekcyjnej Dominika Slawiński i Lenka Szal wykonywały Misia Uszatka techniką origami płaskie z kółek. Natomiast Julia Kamiński, Sandra Gaweł i Sandra Rodak sklejały łańcuszki z kolorowych pasków papieru. Przyda się w grudniu  na szkolną choinkę.

20.10.2019 r. Zajęcia plastyczne w świetlicy

Piękne muchomorki i prawdziwki zobaczyć można nie tylko w lesie, gdyż dzisiaj grzybki „wyrosły” także  w świetlicy na zajęciach sztuki origami.

Aż 10  uczniów z klas I – III wykonało je z kolorowych kółek.

28.10.20194 r. Świetlica

Czy czekając na szkolny autobus można bez telefonu fajnie spędzić czas?

Wiktoria, Dorota, Klaudia i Julia spędziły dzisiaj ten czas aktywnie, wesoło tańcząc i pląsając przy muzyce szkolnego radia GIT. Świetny pomysł. 

Mam nadzieję, że inni uczniowie dołączą do nich następnym razem.

23.10.2019 r. Zajęcia świetlicowe

Podczas dzisiejszych zajęć Dominika (III), Maja (II), Julia (III) i Lenka (I) wykonywały Jesienny obrazek techniką origami płaskie z kółek.

27.05.2019 r. KÓŁKO ORIGAMI – GRUPA MŁODSZA

Na dzisiejszych zajęciach nauczyłam dziewczęta robić kwiatka modułowego z kółek (zasada dwóch zgięć), natomiast kompozycje pracy uczennice wykonały według własnych pomysłów.

Prace są piękne. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Jadwiga Żółtańska

Czytaj więcej: ...

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
50561

Ścieżka powrotu