Szkoła Podstawowa w Liczu

Wrzesień w świetlicy

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach. Dzieci mają tu czas m.in. na dowolna zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zabawy konstrukcyjne klockami typu „wafle”, gra karciana UNO, kolorowanki,  układanie puzzli to najchętniej wybierane zajęcia przez naszych podopiecznych.

Świetlica. Sztuka origami

W minionym tygodniu dziewczęta z klasy pierwszej poznawały pierwsze zasady sztuki origami wykonując pieska i liska z kwadratu.

25.05.2020 r. Świetlica

Prace plastyczne wykonane przez Julię Kamiński z klasy III:

  • Parasolka – technika origami modułowe z kwadratów;
  • Cyferkowe obrazki - kreatywne zabawy plastyczne.

BRAWO!!!

30.04.2020 Dzień Flagi

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej dzieci klas I-III miały za zadanie wykonać biało-czerwoną flagę dowolną techniką. Uczniowie, którzy przesłali swoje prace, wywiązali się z tego zadania znakomicie. Na szczególną pochwałę zasługują:  Lenka Szal i Julia Kamiński, które wybrały bardzo pracochłonną technikę. Gratuluję cierpliwości. Natomiast Julia Kwiatkowska obok flagi przepisała piękny wiersz. BRAWO!

ŚWIETLICA - ONLINE

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Nasi uczniowie Szymon i Karol Banaś stworzyli  roboty z tworzyw,  które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Chłopcy pokazali nam, jak dbać o naszą planetę.

2 maja natomiast jest Święto Flagi. Lena Szal i Olivier Żmijewski  wykonali prace, które przypomną nam o naszym symbolu narodowym.

Przedstawiamy też pracę Julii Kamiński i jej siostry Laury, naszego przedszkolaka. Wykonały  one super CUDAKI!!!

29.04.2020 Rodzinny Konkurs Literacki

W ramach projektu NIESPEŁNIONE MARZENIA realizowanego w klasach I-III został przeprowadzony Rodzinny Konkurs Literacki. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza na temat profilaktyki uzależnień.  Komisja konkursowa oceniła nadesłane wiersze. Oto wyniki :

I miejsce – Zofia Wasiniak  (II)

II miejsce – Grzegorz Wesołowski (II)

III miejsce – Julia Kamińska (III)  i Julia Kwiatkowska (II)

GRATULUJEMY!

ŚWIETLICA - ONLINE

W domu wcale nie musi być nudno! W czasie zdalnego nauczania uczniowie wykonywali również dodatkowe zadania świetlicowe!

 Przedstawiamy Wam kilka prac uczniów:

4.03.2020 Świetlica

Na dzisiejszych zajęciach sztuki origami dzieci wykonały postać dziewczynki. Prace zostały zrobione techniką origami płaskie z kółek.

26.02.2020 Zajęcia origami

Biedronki na łące -  to temat dzisiejszych zajęć origami. Prace wykonało 6 dzieci: Julia Kwiatkowska, Maja Cytarska, Julia Kamiński, Dominika Slawiński, Laura Kaczmarczyk oraz Marek Rusin. Natomiast Nadia Święcka i Sandra Sztandera  chciały zrobić wiosenny obrazek według własnego pomysłu. Wszystkie prace zostały wykorzystane do dekoracji świetlicy.

 

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
225112

Ścieżka powrotu