Szkoła Podstawowa w Liczu

Świetlica 21.01.2021 Zakończenie programu W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH

Przed świętami uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym i recytatorskim pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Wyniki konkursów zostały ogłoszone 22 grudnia 2020r. Dzisiaj  pan dyrektor wręczył wszystkim uczestnikom konkursów pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały sfinansowane przez Gminę Kwidzyn. Dziękujemy i gratulujemy!!!

Świetlica. Cudeńka z papieru

Pod koniec października w świetlicy „królowała” rybka, którą dzieci wykonywały z papierowego talerzyka i kółek origami. Większość rybek „odpłynęła” z dziećmi do domów 😊. Dużym zainteresowaniem cieszył się także papierowy gołąbek oraz kolorowy pajacyk. Aby zrobić gołąbka uczniowie kolorowali wzór umieszczony na kwadratowej kartce, a następnie składali według instrukcji nauczyciela. Pajacyk wykonany został techniką origami płaskie z kwadratów.

Świetlica. KOSTKA SONOBEGO – origami modułowe

Origami modułowe polega na składaniu od kilku do nawet kilkuset jednakowych elementów (zwanych modułami) w różne kształty. Nasi uczniowie poznali jeden z najprostszych modułów o wdzięcznej nazwie sonobe (od nazwiska jego "wynalazcy" - Mitsunobu Sonobe), który składany jest z kwadratowej kartki. Każdy chętny uczeń wykonał 6 takich modułów i skonstruował z nich kostkę sześcienną. Jest to dość trudne, więc część dzieci wykonała kostkę z pomocą nauczyciela, a najbardziej wytrwali (Zosia z III klasy, Bianka i Agatka z I oraz Filip z II) w pełni opanowali tę sztukę. GRATULUJĘ!!!

Świetlica. Październikowe inspiracje plastyczne

W naszej świetlicy uczniowie mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić czas rozwijając swoje zainteresowania i zdolności plastyczne. W minionych tygodniach wykonywały wiele prac różnymi technikami, m.in. origami płaskie z kółek, kirigami, origami płaskie i przestrzenne z kwadratów, wycinanki, prace z wykorzystaniem jesiennych liści, malowanie na sztalugach.

13.10.2020r. Warsztaty malowania na szkle

Zaprosiliśmy na zajęcia świetlicowe instruktorkę GOK w Kwidzynie, panią Natalię, która przeprowadziła warsztaty malowania na szkle.

W warsztatach uczestniczyło 15 uczniów z klas I-IV, którzy wyróżnili się aktywną pracą na zajęciach plastycznych w świetlicy.
Uczniowie klas starszych mieli okazję uczestniczyć w podobnych warsztatach w sobotę 3 października.

Wrzesień w świetlicy

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach. Dzieci mają tu czas m.in. na dowolna zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zabawy konstrukcyjne klockami typu „wafle”, gra karciana UNO, kolorowanki,  układanie puzzli to najchętniej wybierane zajęcia przez naszych podopiecznych.

Świetlica. Sztuka origami

W minionym tygodniu dziewczęta z klasy pierwszej poznawały pierwsze zasady sztuki origami wykonując pieska i liska z kwadratu.

25.05.2020 r. Świetlica

Prace plastyczne wykonane przez Julię Kamiński z klasy III:

  • Parasolka – technika origami modułowe z kwadratów;
  • Cyferkowe obrazki - kreatywne zabawy plastyczne.

BRAWO!!!

30.04.2020 Dzień Flagi

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej dzieci klas I-III miały za zadanie wykonać biało-czerwoną flagę dowolną techniką. Uczniowie, którzy przesłali swoje prace, wywiązali się z tego zadania znakomicie. Na szczególną pochwałę zasługują:  Lenka Szal i Julia Kamiński, które wybrały bardzo pracochłonną technikę. Gratuluję cierpliwości. Natomiast Julia Kwiatkowska obok flagi przepisała piękny wiersz. BRAWO!

ŚWIETLICA - ONLINE

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Nasi uczniowie Szymon i Karol Banaś stworzyli  roboty z tworzyw,  które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Chłopcy pokazali nam, jak dbać o naszą planetę.

2 maja natomiast jest Święto Flagi. Lena Szal i Olivier Żmijewski  wykonali prace, które przypomną nam o naszym symbolu narodowym.

Przedstawiamy też pracę Julii Kamiński i jej siostry Laury, naszego przedszkolaka. Wykonały  one super CUDAKI!!!

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
302227

Ścieżka powrotu