Szkoła Podstawowa w Liczu

Razem na święta

Nasza szkoła włączyła się w trzecią edycję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne było zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.  

W ramach akcji Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice zrealizowali następujące działania: 
- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich Rodzinie, Sąsiadom, Przyjaciołom Szkoły (wrzucenie do skrzynek pocztowych, wysyłanie),
- samodzielne przygotowanie słodkich upominków  i dzielenie się nimi (wizyta sołeckiego Mikołaja z Licza,  szkolne warsztaty pieczenia pierniczków),
- przygotowanie dekoracji, ozdób świątecznych dla osób z Rodziny i Przyjaciół, Sąsiadów (Dom Seniora, Pan Leśniczy),

- oferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych porządkach, zakupach.
To przykłady inicjatyw, które sprawiły wiele radości osobom czyniącym dobro, ale i tym, którzy je otrzymywali :)

 

Corocznie włączamy się aktywnie w akcję „Razem na święta”, ponieważ jesteśmy przekonani, że szczególnie w okresie przedświątecznym wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości!

Czytaj więcej: Razem na...

5 grudnia - Święto Wolontariuszy

Dzień Wolontariusza to międzynarodowe święto obchodzone corocznie. Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dnia 17 grudnia 1985 roku. Celem obchodów 5 grudnia jest uznanie i podziękowanie dla pracy Wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności poświęcane na rzecz innych.

Działalność charytatywna już od dawna znana jest również naszej Szkolnej Społeczności-Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom. Każdego roku włączamy się w pomoc innym lub organizujemy różne akcje charytatywne. Od 16 lat na terenie naszej szkoły działa SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA „NADZIEJA”, do którego należy wielu naszych Uczniów, nawet Przedszkolaków oraz Nauczycieli. Opiekunem Klubu jest Pani Lidia Banaś, pedagog szkolny.

 

 

Drodzy Wolontariusze! Oto życzenia dla Was:)

Z okazji Waszego święta

wszystkim Wolontariuszom i Wolontariuszkom
działającym na terenie naszej
szkoły życzymy dużo satysfakcji

z podejmowanych działań

oraz niespożytych pokładów energii!

Niech dobro, którym się dzielicie z innymi, powraca do Was zwielokrotnione!

Dzień Seniora i Dzień Życzliwości

Ogólnopolski Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada, a 21 listopada Dzień Życzliwości. Z tych okazji nasi szkolni Wolontariusze przez cały listopad w swoich domach i w szkole przygotowywali zdalną niespodziankę dla Seniorów! Mimo trwającej epidemii i trudności w zorganizowaniu wspólnego spotkania, nie zapomnieliśmy o osobach w podeszłym wieku. W celu dalszej integracji młodszych ze starszymi powstała Muzyczna Laurka dla Seniorów! Prezentujemy tutaj tylko kilka naszych prac, kartkę z życzeniami od Przedszkolaków, a nawet memy młodzieży … Reszta „poleciała” online do Domu Seniora „Elite Prestige” w Liczu.

Samych zdrowych i radosnych dni życzymy również wszystkim Seniorom z pobliskiej okolicy

POMAGAMY CHOREMU OLUSIOWI LEWANDOWSKIEMU

Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” wraz z Rodzicami zaangażował całą społeczność szkolną w akcję charytatywną na rzecz chorego na SMA dwuletniego Olusia. Dzięki aktywności naszych uczniów zorganizowaliśmy kiermasz słodkich wypieków, zbiórkę nakrętek oraz kwestę połączoną z zabawą w challenge - wykonanie 10 pompek lub 10 przysiadów dla Olusia. Zebraną kwotę oraz nakrętki przekazujemy regionalnemu koordynatorowi akcji.

Dziękujemy za wyzwanie Zespołowi Szkół w Prabutach.

 

 Do dalszej zabawy i wspólnego pomagania nominujemy:

@Szkoła Podstawowa im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. Nil w Rakowcu

@Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

@Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze

 

Informacje na temat Olka i bieżących działań w Jego sprawie można znaleźć na:

https://www.facebook.com/OleczekPokonaSMA

#pomaganiejestfajne #superhero

#oleczekpokonasma #oleczekpokonasmoka

#5dlaoleczka #LewydoLewego #Lewandowski

#lesnikchallenge #PodajDoLewego #OlusUp

#KaweczkaDlaOleczka #zdrowiedzieci #dzieci #pomagam #siepomagaolek #rdzeniowyzanikmięśni

 

„STUDNIA DLA POŁUDNIA” – „Wiem i działam”

Ten program edukacji globalnej realizujemy w naszej szkole od lat wspólnie z Polską Akcją Humanitarną w Warszawie. We wrześniu Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” zorganizował zbiórkę funduszy na budowę studni i ujęć wodnych  w krajach globalnego Południa. Akcja jest związana ze Światowym Dniem Wody jaki odbywa się 22 marca. Jednak ze względu panującą wówczas pandemię zbiórka nie odbyła się.

Obecnie społeczność szkolna bardzo aktywnie włączyła się w zakup OPASEK WODNYCH w cenie 5 zł. za sztukę. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach  wychowawczych, podczas których poznawali  problemy współczesnego świata, przede wszystkim katastrofy naturalne i wojny. W zbiórce zostało zebranych 584,66 zł. SEREDCZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy włączyli się w pomoc ludziom, którym brakuje wody – źródła życia!

Czytaj więcej: „STUDNIA...

E - KARTKI DLA DOMU SENIORA

Nasi niezawodni szkolni Wolontariusze zebrali swoje siły dobra i pomimo odległości jaka ich dzieli przygotowali miłą niespodziankę Mieszkańcom, Pracownikom Domu Seniora w Liczu. Zobaczcie co udało się im stworzyć w swoich domach, by sprawić trochę wiosennej radości ludziom w potrzebie…

Choć nie możemy Was dziś uścisnąć osobiście,

wyznamy tu wszystko jasno i kwieciście!

Gdy znajomi i rodzina będą tłoczyć się z kwiatami,

my połączymy się z Wami tymi oto życzeniami:

niech się spełni, co wyśnione,

niech nastanie spokój ducha.

Miejcie przez lata niezliczone, uśmiech od ucha do ucha.

Trwajcie w zdrowiu każdego dnia!  

Życzy Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja”
wraz z opiekunem

WALENTYNKI U SENIORÓW

W miniony piątek Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” odwiedził sąsiedni Dom Seniora. Okazja była podwójna, ponieważ obchodziliśmy wspólnie Walentynki oraz zaległy Dzień Babci i Dziadka. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalne, złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy specjalnie przygotowane laurki - pełne miłości i radości! Następnie do wspólnego śpiewu zaprosili nas również Seniorzy z panią Danusią - Wolontariuszką na czele. Potem wspólna logiczna gra „Alfabet” i … trzeba było wracać na lekcje do szkoły. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji zaplanowaliśmy już kolejne odwiedziny Seniorów. Dziękujemy za wspólne chwile rozrywki i nauki, jaką zawsze od Państwa uzyskujemy!

Czytaj więcej: ...

Podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!

Załącznik:

Dyplom – Razem na Święta

Z poważaniem

Anna Ostrowska 

Rzecznik Prasowy MEN

GOŚCIE W SZKOLE

9 stycznia naszą szkołę odwiedziła Pani MARZENA ADAMCZYK, koordynator Wolontariuszy Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Adopciaki Miłosna” z Kwidzyna oraz mały piesek Luna.
Z Gośćmi spotkały się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz starsi Wolontariusze z klas V-VII.  Spotkania i zabawy z małym pieskiem przyniosły dzieciom i młodzieży wiele radości! Ponadto uczniowie uzyskali wiele ważnych informacji nt. dbania o zwierzęta oraz bycia Wolontariuszem Stowarzyszenia. Dowiedzieli się również o przebiegu procesu adopcji psów, pomaganiu w przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt oraz podejmowaniu interwencji względem niewłaściwych właścicieli czworonogów. Luna jest  przykładem psa, który znalazł rodzinę zastępczą oraz dobry i nowy dom dla siebie na całe życie. Na zakończenie wizyty w szkole na ręce Pani Marzeny została przekazana karma i akcesoria dla bezdomnych psów i kotów, które przebywają obecnie w „Przytulisku” przy ul. Miłosna w Kwidzynie. Karmę i akcesoria dostarczyli uczniowie i pracownicy naszej szkoły w ramach akcji „Podaruj gwiazdkę”, za co serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej: GOŚCIE W...

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

13 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Nadzieja” wspólnie z Wolontariuszami z powiatu kwidzyńskiego obchodzili swoje święto. Na zaproszenie Stowarzyszenia „AKWEDUKT” odpowiedziało ok. 250 osób dobrowolnie pomagających innym na co dzień. Uroczyste wieczorne spotkanie wszystkich zebranych odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie. Program wspólnego świętowania był bardzo bogaty i różnorodny - dla każdego coś miłego! Były wspomnienia z pracy Wolontariuszy w formie graficznej, wystaw, koncert muzyczny, warsztaty zdobienia serwetek oraz pierników świątecznych. Ponadto można było nauczyć się robić „dobre selfie” oraz spróbować zagrać na bębnach pochodzących prosto z Konga w Afryce. Całość dopełniał bogaty świąteczny poczęstunek oraz niekończące się rozmowy, uśmiechy … Dobry nastój udzielał się wszystkim, bez wyjątku!

Czytaj więcej: ŚWIATOWY...

PODZIĘKOWANIE Z DOMU SENIORA

Na początku października 2019r. Szkolni Wolontariusze zarówno Ci młodsi, jak i starsi przeżyli ogromne zaskoczenie z powodu bardzo miłej niespodzianki, którą otrzymali z DOMU SENIORA „ELITE PRESTIGE” w Liczu. Było to przepięknie wydane i przygotowane specjalnie dla SP LICZE PODZIĘKOWANIE za współpracę oraz aktywny udział pedagogów i uczniów w ich codziennym życiu. Seniorzy uznali, że nasza życzliwość i obecność rozświetla im pobyt w tym wyjątkowym Domu! Miło nam J  Serdecznie dziękujemy za tak zaszczytne uznanie!

WARSZTATY Z DOSTĘPNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 października naszą szkołę odwiedziły Specjalistki z Trójmiasta – p. Marcelina Hernik i p. Ewelina Mikuła. Panie przeprowadziły w klasach V-VIII warsztaty, podczas których uczniowie zapoznali się z codziennym życiem osób niepełnosprawnych, uświadomili sobie ich trudności oraz formy pomocy. Młodzież mogła na „własnej skórze” poczuć się niewidomym, niesłyszącym lub kaleką poruszającą się o kulach. Trzeba było im pomóc, odpowiednio zareagować lub wykonać łatwe, by się wydawało nam zadanie – zbudować wieżę z klocków lub usiąść na krześle! Na zakończenie wizyty w naszej szkole Panie spotkały się z Wolontariuszami, by zapoznać się  z ich codzienną pracą oraz zostawić pamiątkowy wpis w kronice Wolontariuszy. Ps. Pani Marcelina - prowadząca warsztaty jest osobą niewidomą, o czym nie każdy z uczestników warsztatów zorientował się! Jest prezesem Fundacji „ I see you” w Gdańsku. Dziękujemy za lekcję życia!

Czytaj więcej: ...

Gościmy

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
298232

Ścieżka powrotu