Szkoła Podstawowa w Liczu

E - KARTKI DLA DOMU SENIORA

Nasi niezawodni szkolni Wolontariusze zebrali swoje siły dobra i pomimo odległości jaka ich dzieli przygotowali miłą niespodziankę Mieszkańcom, Pracownikom Domu Seniora w Liczu. Zobaczcie co udało się im stworzyć w swoich domach, by sprawić trochę wiosennej radości ludziom w potrzebie…

Choć nie możemy Was dziś uścisnąć osobiście,

wyznamy tu wszystko jasno i kwieciście!

Gdy znajomi i rodzina będą tłoczyć się z kwiatami,

my połączymy się z Wami tymi oto życzeniami:

niech się spełni, co wyśnione,

niech nastanie spokój ducha.

Miejcie przez lata niezliczone, uśmiech od ucha do ucha.

Trwajcie w zdrowiu każdego dnia!  

Życzy Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja”
wraz z opiekunem

WALENTYNKI U SENIORÓW

W miniony piątek Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” odwiedził sąsiedni Dom Seniora. Okazja była podwójna, ponieważ obchodziliśmy wspólnie Walentynki oraz zaległy Dzień Babci i Dziadka. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalne, złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy specjalnie przygotowane laurki - pełne miłości i radości! Następnie do wspólnego śpiewu zaprosili nas również Seniorzy z panią Danusią - Wolontariuszką na czele. Potem wspólna logiczna gra „Alfabet” i … trzeba było wracać na lekcje do szkoły. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji zaplanowaliśmy już kolejne odwiedziny Seniorów. Dziękujemy za wspólne chwile rozrywki i nauki, jaką zawsze od Państwa uzyskujemy!

Czytaj więcej: ...

Podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!

Załącznik:

Dyplom – Razem na Święta

Z poważaniem

Anna Ostrowska 

Rzecznik Prasowy MEN

GOŚCIE W SZKOLE

9 stycznia naszą szkołę odwiedziła Pani MARZENA ADAMCZYK, koordynator Wolontariuszy Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Adopciaki Miłosna” z Kwidzyna oraz mały piesek Luna.
Z Gośćmi spotkały się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz starsi Wolontariusze z klas V-VII.  Spotkania i zabawy z małym pieskiem przyniosły dzieciom i młodzieży wiele radości! Ponadto uczniowie uzyskali wiele ważnych informacji nt. dbania o zwierzęta oraz bycia Wolontariuszem Stowarzyszenia. Dowiedzieli się również o przebiegu procesu adopcji psów, pomaganiu w przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt oraz podejmowaniu interwencji względem niewłaściwych właścicieli czworonogów. Luna jest  przykładem psa, który znalazł rodzinę zastępczą oraz dobry i nowy dom dla siebie na całe życie. Na zakończenie wizyty w szkole na ręce Pani Marzeny została przekazana karma i akcesoria dla bezdomnych psów i kotów, które przebywają obecnie w „Przytulisku” przy ul. Miłosna w Kwidzynie. Karmę i akcesoria dostarczyli uczniowie i pracownicy naszej szkoły w ramach akcji „Podaruj gwiazdkę”, za co serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej: GOŚCIE W...

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

13 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Nadzieja” wspólnie z Wolontariuszami z powiatu kwidzyńskiego obchodzili swoje święto. Na zaproszenie Stowarzyszenia „AKWEDUKT” odpowiedziało ok. 250 osób dobrowolnie pomagających innym na co dzień. Uroczyste wieczorne spotkanie wszystkich zebranych odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie. Program wspólnego świętowania był bardzo bogaty i różnorodny - dla każdego coś miłego! Były wspomnienia z pracy Wolontariuszy w formie graficznej, wystaw, koncert muzyczny, warsztaty zdobienia serwetek oraz pierników świątecznych. Ponadto można było nauczyć się robić „dobre selfie” oraz spróbować zagrać na bębnach pochodzących prosto z Konga w Afryce. Całość dopełniał bogaty świąteczny poczęstunek oraz niekończące się rozmowy, uśmiechy … Dobry nastój udzielał się wszystkim, bez wyjątku!

Czytaj więcej: ŚWIATOWY...

PODZIĘKOWANIE Z DOMU SENIORA

Na początku października 2019r. Szkolni Wolontariusze zarówno Ci młodsi, jak i starsi przeżyli ogromne zaskoczenie z powodu bardzo miłej niespodzianki, którą otrzymali z DOMU SENIORA „ELITE PRESTIGE” w Liczu. Było to przepięknie wydane i przygotowane specjalnie dla SP LICZE PODZIĘKOWANIE za współpracę oraz aktywny udział pedagogów i uczniów w ich codziennym życiu. Seniorzy uznali, że nasza życzliwość i obecność rozświetla im pobyt w tym wyjątkowym Domu! Miło nam J  Serdecznie dziękujemy za tak zaszczytne uznanie!

WARSZTATY Z DOSTĘPNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 października naszą szkołę odwiedziły Specjalistki z Trójmiasta – p. Marcelina Hernik i p. Ewelina Mikuła. Panie przeprowadziły w klasach V-VIII warsztaty, podczas których uczniowie zapoznali się z codziennym życiem osób niepełnosprawnych, uświadomili sobie ich trudności oraz formy pomocy. Młodzież mogła na „własnej skórze” poczuć się niewidomym, niesłyszącym lub kaleką poruszającą się o kulach. Trzeba było im pomóc, odpowiednio zareagować lub wykonać łatwe, by się wydawało nam zadanie – zbudować wieżę z klocków lub usiąść na krześle! Na zakończenie wizyty w naszej szkole Panie spotkały się z Wolontariuszami, by zapoznać się  z ich codzienną pracą oraz zostawić pamiątkowy wpis w kronice Wolontariuszy. Ps. Pani Marcelina - prowadząca warsztaty jest osobą niewidomą, o czym nie każdy z uczestników warsztatów zorientował się! Jest prezesem Fundacji „ I see you” w Gdańsku. Dziękujemy za lekcję życia!

Czytaj więcej: ...

AKTORZY - WOLONTARIUSZE W DOMU SENIORA W LICZU

4 grudnia uczniowie Szkolnego Klubu Teatralnego „Mimoza” a jednocześnie Wolontariusze ze SKW „Nadzieja” odwiedzili Seniorów, by umilić im popołudnie w ten pochmurny i mglisty  dzień! Po udanym występie na kwidzyńskich Teatraliach  postanowili powtórzyć specjalnie dla Seniorów swój spektakl pt. „DZIECIĘCY POKÓJ”. Ich przebrania, piękna dekoracja, dziecięca radość, energia, pomysłowość i zabawa podczas występu wywołała wiele pozytywnych uczuć wśród mieszkańców i pracowników Domu Seniora. Były uściski, wzruszenia, słowa podziwu i zachwytu  J Całość dopełniała wesoła muzyka i śpiew, który dodał energii życia wszystkim zebranym!

Czytaj więcej: AKTORZY...

NOWY ROK PRACY WOLONTARIUSZY ROZPOCZĄŁ SIĘ OD ZAPROSZENIA

Witamy po wakacjach! Pełni energii i zapału kontynuujemy dobrowolną pracę na rzecz drugiego człowieka i nie tylko… Zaczynamy od naszego udziału w uroczystości w Domu Seniora w Liczu (21.09.2019r.) To miłe zaproszenie na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Kwidzyna było formą wdzięczności za dotychczasową współpracę oraz okazją do integracji międzypokoleniowej. Występ zespołu „na żywo” wzbudził wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów, którzy na co dzień nie mają kontaktu z tak barwnymi, regionalnymi strojami oraz folklorystyczną muzyką i tańcem. Następnie wspólny poczęstunek, zdjęcia, rozmowy nie miały końca J Organizatorom dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj więcej: NOWY ROK...

WYJAZD DO „PRZYTULISKA MIŁOSNA” W KWIDZYNIE

11 czerwca br. szkolni Wolontariusze na zakończenie społecznej pracy w obecnym roku szkolnym odwiedzili Przytulisko dla psów i innych zwierząt, które zostały porzucone lub odebrane właścicielom. Ich opiekunowie – Wolontariusze opowiedzieli nam historie z życia piesków oraz możliwość ich adopcji, co okazało się, że nie jest takie proste! Odwiedziny były pełne wzruszeń, ale również radości podczas wspólnej zabawy i karmienia wybranych psów. Dzieci i młodzież zawiozły pyszne i przydatne upominki bezbronnym zwierzętom. Była także okazja spotkania lamy, wielbłąda, pawi, królików, bocianów, gołębi, owiec, dla których domem jest teraz Przytulisko w Kwidzynie. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu ADOPCIAKI – Pani MARZENIE ADAMCZYK za umożliwienie nam spędzenia wolnego czasu w tym wyjątkowym miejscu a Rodzicom Wolontariuszy za pomoc w organizacji spotkania.

Czytaj więcej: WYJAZD...

10.06.2019 - CZYTANIE W DOMU SENIORA

Tym razem szkolni Wolontariusze przygotowali dla Seniorów popołudniowe czytanie książek. To spotkanie było elementem projektu edukacyjnego pt. „czytajMY” realizowanego we współpracy z panią bibliotekarką – Olgą Buczkowską. Uczniowie czytali zebranym Pensjonariuszom swoje ulubione książki z dzieciństwa, m.in. „Ołowiany żołnierzyk”, „Śpiąca królewna”, „Hobbit”. Wszyscy mieli okazję przenieść się w bajkowy świat, który umilił czas wolny Seniorom. Było sympatycznie i miło.

Czytaj więcej: ...

II EDYCJA SZKOLNEGO PRZEGLĄDU PASJI I TALENTÓW „TERAZ TY”

„Teraz Ty” to kontynuacja przeglądu zainteresowań dzieci i młodzieży z naszej szkoły, którą jako gimnazjum realizowaliśmy pod nazwą szkolny konkurs „Mam talent” (V edycji). Szkoła to nie tylko lekcje! 6 czerwca Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” zorganizował kolejne spotkanie dla uczniów, którzy zechcieli zaprezentować niewielkiej publiczności (przyjaciołom, znajomym i rodzicom) swoje pasje.

Czytaj więcej: II...

Gościmy

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
225129

Ścieżka powrotu