Szkoła Podstawowa w Liczu

NOWY ROK PRACY WOLONTARIUSZY ROZPOCZĄŁ SIĘ OD ZAPROSZENIA

Witamy po wakacjach! Pełni energii i zapału kontynuujemy dobrowolną pracę na rzecz drugiego człowieka i nie tylko… Zaczynamy od naszego udziału w uroczystości w Domu Seniora w Liczu (21.09.2019r.) To miłe zaproszenie na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Kwidzyna było formą wdzięczności za dotychczasową współpracę oraz okazją do integracji międzypokoleniowej. Występ zespołu „na żywo” wzbudził wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów, którzy na co dzień nie mają kontaktu z tak barwnymi, regionalnymi strojami oraz folklorystyczną muzyką i tańcem. Następnie wspólny poczęstunek, zdjęcia, rozmowy nie miały końca J Organizatorom dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj więcej: NOWY ROK...

WYJAZD DO „PRZYTULISKA MIŁOSNA” W KWIDZYNIE

11 czerwca br. szkolni Wolontariusze na zakończenie społecznej pracy w obecnym roku szkolnym odwiedzili Przytulisko dla psów i innych zwierząt, które zostały porzucone lub odebrane właścicielom. Ich opiekunowie – Wolontariusze opowiedzieli nam historie z życia piesków oraz możliwość ich adopcji, co okazało się, że nie jest takie proste! Odwiedziny były pełne wzruszeń, ale również radości podczas wspólnej zabawy i karmienia wybranych psów. Dzieci i młodzież zawiozły pyszne i przydatne upominki bezbronnym zwierzętom. Była także okazja spotkania lamy, wielbłąda, pawi, królików, bocianów, gołębi, owiec, dla których domem jest teraz Przytulisko w Kwidzynie. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu ADOPCIAKI – Pani MARZENIE ADAMCZYK za umożliwienie nam spędzenia wolnego czasu w tym wyjątkowym miejscu a Rodzicom Wolontariuszy za pomoc w organizacji spotkania.

Czytaj więcej: WYJAZD...

10.06.2019 - CZYTANIE W DOMU SENIORA

Tym razem szkolni Wolontariusze przygotowali dla Seniorów popołudniowe czytanie książek. To spotkanie było elementem projektu edukacyjnego pt. „czytajMY” realizowanego we współpracy z panią bibliotekarką – Olgą Buczkowską. Uczniowie czytali zebranym Pensjonariuszom swoje ulubione książki z dzieciństwa, m.in. „Ołowiany żołnierzyk”, „Śpiąca królewna”, „Hobbit”. Wszyscy mieli okazję przenieść się w bajkowy świat, który umilił czas wolny Seniorom. Było sympatycznie i miło.

Czytaj więcej: ...

II EDYCJA SZKOLNEGO PRZEGLĄDU PASJI I TALENTÓW „TERAZ TY”

„Teraz Ty” to kontynuacja przeglądu zainteresowań dzieci i młodzieży z naszej szkoły, którą jako gimnazjum realizowaliśmy pod nazwą szkolny konkurs „Mam talent” (V edycji). Szkoła to nie tylko lekcje! 6 czerwca Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” zorganizował kolejne spotkanie dla uczniów, którzy zechcieli zaprezentować niewielkiej publiczności (przyjaciołom, znajomym i rodzicom) swoje pasje.

Czytaj więcej: II...

UROCZYSTOŚĆ pt. SZACUNEK. PRZYJAŹŃ. TOLERACJA.

To przedświąteczne  spotkanie, w którym wzięli udział Wolontariusze z naszej szkoły na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Tychnowach. Gościem specjalnym wydarzenia był Jaś Mela – znany niepełnosprawny działacz społeczny i podróżnik, który poprowadził dla wszystkich zebranych warsztaty wzmacniania wiary w siebie i innych ludzi.  Opowiedział swoją historię życia; udowodnił, że każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, a niepełnosprawność nie może nas ograniczać! Wszystko zależy od nas samych! Uroczystość przebiegała w serdecznej atmosferze, którą umilała muzyka i śpiew w wykonaniu uczniów oraz niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gorkach.

PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA W DOMU SENIORA W LICZU

Szkolni Wolontariusze wraz z opiekunem postanowili kreatywnie spędzić czas. Zorganizowali popołudniowe warsztaty plastyczne, na których wspólnie z Seniorami tworzyli dekoracje świąteczne. Nie zabrakło Wielkanocnych kolorowanek, wycinanek, szablonów zajęcy, pisanek i tulipanów.  Każdy Wolontariusz zajmował się wybranym Pensjonariuszem. Podczas prac był czas na ciekawe rozmowy, wymianę doświadczeń i poczęstunek. Na zakończenie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia oraz tradycyjnie zaśpiewaliśmy znane i lubiane piosenki!

Czytaj więcej: ...

15 - lecie SKW "Nadzieja"

W lutym Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” obchodził 15 – lecie swojego działania na rzecz drugiego człowieka w szkole i nie tylko. Z tej okazji uczniowie spotkali się na popołudniowym spotkaniu integracyjno – edukacyjnym pt. „Dzielmy się radością pomagania”. Do wspólnego świętowania zaprosili również Wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w SP w Tychnowach, z którymi aktywnie spędzili wolny czas.

Czytaj więcej: 15 -...

INFORMACJA Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA „NADZIEJA” - semestr I 2018/2019

Szkolni Wolontariusze w I sem. podejmowali systematyczne spotkania w ramach bezinteresownej pomocy drugiemu czlowiekowi. Uczniowie spotykali się w czwartki na lekcji 8 (14:15 – 15:00, zajęcia pozalekcyjne) oraz na bieżąco, indywidulanie w razie potrzeb pod opieką pedagoga w ramach jego godzin pracy. W ramach spotkań uczniowie wykonywali szereg prac prospołecznych, jak również rozwijających ich zdolności manualne, wokalne, a przede wszystkim zaspokajali potrzebę przynależności i pomocy drugiemu człowiekowi, rozwijali poczucie empatii i wrażliwości. Klub skupiał chętne dzieci i młodzież przejawiające postawy altruistyczne, chcące zrobić „czegoś” dla innych, często słabszych, chorych lub ubogich. Wolontariusze starali się czynić dobro dla innych oraz dla siebie samych, mile i pożytecznie spędzając czas wolny, poznając ciekawe formy zabawy, nauki i wychowania! Za swoją działalność otrzymywali również dyplomy uznania, wyróżnienia, nagrody, min. tytuł szkoły. która niesie pomoc nadany przez PAH w Warszawie. Obchodzili również 15 lecie powstania Klubu Wolontariusza „Nadzieja”.

W semestrze I młodzież uczestniczyła, organizowała następujące wydarzenia w szkole i nie tylko:

  • Akcja charytatywna „Odkręcam – zbieram – pomagam” – całoroczna zbiórka nakrętek plastikowych na leczenie i rehabilitację Kacperka Andrykowskiego z zespołem Downa z Gdańska. Każda klasa z osobna donosiła zakrętki, które następnie były liczone. Wyróżniające się w akcji osoby i klasy zostały nagrodzone dyplomem uznania i słodkościami.
  • Realizacja programu pomocy humanitarnej „Zróbmy pokój” – zajęcia wychowawcze, zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Gazetka ścienna. Współpraca z PAH w Warszawie.
  • Realizacja projektu „Szkolni Wolontariusze w akcji” w ramach ogólnopolskiego programu „Młodzi a akcji. Wiwat Niepodległość”.
  • Współpraca z Domem Seniora w Liczu – systematyczne odwiedziny mieszkańców, wspólna integracja (rozmowy, śpiew, występy artystyczne z okazji święta Niepodległości – 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości).
  • organizacja szkolnego Dnia Żywności i Walki z Głodem – apel szkolny, inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, rozdawanie uczniom jabłek dostarczonych przez Wolontariuszkę – W. Kohnke.
  • Spotkanie edukacyjno – integracyjne „Dzielmy się radością pomagania” spotkanie wspólne z Wolontariuszami z SP Tychnowy. Wymiana doświadczeń. Zajęcia warsztatowe pt. Wolontariusz – bohater naszych czasów. Obchody 15 lecia Klubu. Tort i wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców i uczniów. Nocleg w szkole dla Wolontariuszy z Licza.

Lidia Banaś

opiekun SKW „Nadzieja”

Regulamin SKW "Nadzieja"

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
50561

Ścieżka powrotu