Szkoła Podstawowa w Liczu

Dziękujemy!

Dzień zakończenia roku szkolnego to czas podziękowań dla kadry pedagogicznej za ich poświęcenie i trud wychowawczy. W ostatnim czasie poczuliśmy wyjątkowo silnie, że szkoła to nie tylko lekcje, ale przede wszystkim relacje. Dlatego z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” zaprosił po raz pierwszy w szkole klasę VI wraz z Panią wychowawczynią do wypróbowania nowego sposobu na okazywanie wdzięczności. Otóż zrealizowali oni wspólnie akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc.

Uczniowie, uczennice oraz ich rodzice odpowiednio wcześniej otrzymali informację, aby zamiast kupować kwiaty i czekoladki, zaangażowali się w pomaganie! Poza tym klasa VI została wprowadzona w temat pomocy humanitarnej i sytuację w Somalii w ramach programu „Wiem i działam”.

Mieszkańcy i mieszkanki tego afrykańskiego kraju od dłuższego czasu zmagają się z trudnymi warunkami bytowymi. Katastrofa klimatyczna te warunki jeszcze bardziej pogarsza. Długotrwałe susze i gwałtowne powodzie oraz wieloletni konflikt prowadzą do przemieszczania się ludzi i problemami z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie.

Razem mogliśmy ich wesprzeć!

Młodym ludziom z klasy 6 oraz Oskarowi, Olivierowi i kilku nauczycielom udało się solidarnie pomóc innym oraz wspólnie nauczyć się czym jest pomoc humanitarna.
Zebrana do skarbonki kwota w dniu 25.06.br. to 201 zł. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Somalii.

Wielkie dzięki za tą świetną lekcję pomagania w praktyce!

 

Więcej informacji:

www.pah.org.pl/edukuj

www.bit.ly/zamiastkwiatkaPAH

Gościmy

Odwiedza nas 316 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
454447

Ścieżka powrotu