Szkoła Podstawowa w Liczu

Ogólnopolska akcja „DAJMY UŚMIECH”

        Nasza świetlica włączyła się do ogólnopolskiej akcji DAJMY UŚMIECH, która trwała w ostatnim tygodniu maja. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali kartki pełne uśmiechu, tworząc piękną dekorację. Wspólnie z panią zrobili kartki UŚMIECH DLA CIEBIE, które wręczyli pensjonariuszom Domu Seniora w Liczu. Dzieci uczestniczyły także w zabawach integracyjnych z mieszkańcami Domu Seniora. Właścicielka Domu podziękowała za odwiedziny i wspólną zabawę częstując wszystkich cukierkami😊😊😊.

Jadwiga Żółtańska

Matematyka inaczej w świetlicy

         W naszej świetlicy dzieci mają możliwość doskonalić wiele cennych umiejętności matematycznych poprzez zabawę. Od dłuższego czasu nie słabnie zainteresowanie układaniem kostek Rubika 3x3. Uczniowie wytrwale doskonalą swoje umiejętności, prowadzące do ułożenia całej kostki.

         Dzieciom spodobała się także papierowa zabawka -  składana wieża z sześcianów, którą wykonuje się techniką origami modułowe z kwadratów. Mimo dość dużego stopnia trudności w złożeniu modułów i wykonaniu zabawki, spora grupa uczniów z wielkim zapałem podjęła się tego zadania. W nagrodę każdy mógł zabrać zrobioną wieżę do domu😊😊😊.

MALOWANIE NA SZTALUGACH

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć plastycznych MALOWANIE NA SZTALUGACH przeprowadzonych w lutym i marcu.

Dzieci malują temperami wybrane przez siebie szablony. To ulubiona technika malarska świetliczaków.

Świetlica. Zabawy z kostką Rubika

W ostatnich tygodniach od samego rana uczniowie wchodzą do świetlicy i mówią: Dzień dobry. Mogę kostkę Rubika?
Wielu naszych uczniów z klas I-III polubiło tę zabawkę edukacyjną i każdego dnia doskonalą wiele ważnych umiejętności bawiąc się kostką, próbując ułożyć ściankę z jednym kolorem, ucząc się kolejnych etapów ułożenia całej kostki. Widoczne są już pierwsze sukcesy. Niektórzy wiedzą, jak ułożyć jeden kolor i robią to coraz szybciej. Są dzieci, które opanowały kolejne etapy układania całej kostki. Pierwszym uczniem z klas I-III, który samodzielnie ułożył całą kostkę Rubika 3x3 jest Grzesiu Wesołowski z klasy III. GRATULUJEMY CIERPLIWOŚCI!!!
ZALETY UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA:
- dostarcza niesamowitej rozrywki nie tylko najmłodszym, ale również nieco starszym dzieciom, jak również dorosłym,
- stanowi doskonały trening dla umysłu,
- kształtuje umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość
- zapamiętywanie poszczególnych ruchów wymaga nie tylko dobrej pamięci, ale również niesamowitej koncentracji,
- uczy cierpliwości, wytrwałości, dążenia do celu,
- jest zajęciem na wiele godzin,
- jest wspaniałą zabawą!!!

KARNAWAŁOWE PRACE PLASTYCZNE

Na zajęciach plastycznych w karnawale dzieci z klas I-III wykonywały wiele prac różnymi technikami. Były to m.in. girlandy (technika kirigami), pirat (puzzle plastyczne), klaun (praca kreatywna), gwiazdy z modułu „sopelek” (technika kirigami). Pięknie wykonanymi pracami dekorowaliśmy świetlicę.

Styczniowe inspiracje plastyczne w świetlicy

Po długiej nieobecności w szkole dzieci z klas I-III z zapałem zabrały się do prac plastycznych w świetlicy. Wykonały w styczniu m.in.:

  • Portret babci i dziadka techniką kirigami
  • Pingwina i ptaka techniką origami przestrzenne z kwadratu
  • Bałwanka z wacików kosmetycznych i papieru
  • Bałwanka z puzzli plastycznych.

Świetlica 21.01.2021 Zakończenie programu W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH

Przed świętami uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym i recytatorskim pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Wyniki konkursów zostały ogłoszone 22 grudnia 2020r. Dzisiaj  pan dyrektor wręczył wszystkim uczestnikom konkursów pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały sfinansowane przez Gminę Kwidzyn. Dziękujemy i gratulujemy!!!

Świetlica. Cudeńka z papieru

Pod koniec października w świetlicy „królowała” rybka, którą dzieci wykonywały z papierowego talerzyka i kółek origami. Większość rybek „odpłynęła” z dziećmi do domów 😊. Dużym zainteresowaniem cieszył się także papierowy gołąbek oraz kolorowy pajacyk. Aby zrobić gołąbka uczniowie kolorowali wzór umieszczony na kwadratowej kartce, a następnie składali według instrukcji nauczyciela. Pajacyk wykonany został techniką origami płaskie z kwadratów.

Świetlica. KOSTKA SONOBEGO – origami modułowe

Origami modułowe polega na składaniu od kilku do nawet kilkuset jednakowych elementów (zwanych modułami) w różne kształty. Nasi uczniowie poznali jeden z najprostszych modułów o wdzięcznej nazwie sonobe (od nazwiska jego "wynalazcy" - Mitsunobu Sonobe), który składany jest z kwadratowej kartki. Każdy chętny uczeń wykonał 6 takich modułów i skonstruował z nich kostkę sześcienną. Jest to dość trudne, więc część dzieci wykonała kostkę z pomocą nauczyciela, a najbardziej wytrwali (Zosia z III klasy, Bianka i Agatka z I oraz Filip z II) w pełni opanowali tę sztukę. GRATULUJĘ!!!

Świetlica. Październikowe inspiracje plastyczne

W naszej świetlicy uczniowie mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić czas rozwijając swoje zainteresowania i zdolności plastyczne. W minionych tygodniach wykonywały wiele prac różnymi technikami, m.in. origami płaskie z kółek, kirigami, origami płaskie i przestrzenne z kwadratów, wycinanki, prace z wykorzystaniem jesiennych liści, malowanie na sztalugach.

13.10.2020r. Warsztaty malowania na szkle

Zaprosiliśmy na zajęcia świetlicowe instruktorkę GOK w Kwidzynie, panią Natalię, która przeprowadziła warsztaty malowania na szkle.

W warsztatach uczestniczyło 15 uczniów z klas I-IV, którzy wyróżnili się aktywną pracą na zajęciach plastycznych w świetlicy.
Uczniowie klas starszych mieli okazję uczestniczyć w podobnych warsztatach w sobotę 3 października.

Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
454482

Ścieżka powrotu