Szkoła Podstawowa w Liczu

Wojewódzki konkurs „Siostro, Bracie – zostań w chacie!” pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego - rozstrzygnięty

Na początku kwietnia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku ogłosiły dziewięć konkursów, które były realizowane drogą elektroniczną. Konkursy były skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich. Udział w wybranym konkursie był ciekawym sposobem spędzenia czasu kwarantanny. Naukę i zabawę zaplanowaną na czas szkolny dzieci i rodzice zrealizowali razem w domu.

W naszej szkole zadanie konkursowe wykonało 3 uczniów. Julia Kamiński z kl. III wykonała pracę pt. Chcę być taki jak… konkurs rozwijał umiejętności plastyczne oraz kreatywność młodszych uczniów. Zuzanna Kopek z kl. V  przygotowała pracę pt. Zdrowo w domukonkurs na plakat promował zdrowy tryb życia. Karol Banaś z kl. V napisał List do babci i dziadka - konkurs polegał na napisaniu  listu o książce, którą przeczytał w czasie pobytu w domu.

Prace te zostały zaprezentowane w Internecie. Najpierw odbyło się  głosowanie na FB, następnie ocena komisji konkursowej. Wszystkim przyjaciołom szkoły DZIĘKUJEMY za polubienia prac naszych uczniów!

Wśród licznych prac, które wpłynęły do Biblioteki w Słupsku prace naszych uczniów znalazły się w czołówce. Laureatami konkursów zostali Julia Kamiński  zdobyła wyróżnienie, a Karol Banaś – nagrodę główną i wyróżnienie.

GRATULUJEMY UCZNIOM SUKCESU! BRAWO!

Piłka siatkowa

W dniu 8 luty 2020 w Nowym Dworze zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Kwidzyn w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas młodszych (4-6 klasa). Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Nikola Reda, Wiktora Reda, Martyna Ziemińska, Monika Wasiniak, Martyna Gruza zajęły drugie miejsce w gminie. Chłopcy w składzie Przemysław Dramiński, Jakub Reda, Adam Ziemiński, Karol Banaś, Kacper Ciborowski okazali się bardzo solidarni i również wywalczyli drugie miejsce w gminie. Gratulujemy tym bardziej, że dla niektórych naszych uczniów, były to pierwsze zawody z których wracają z medalem.

Czytaj więcej: Piłka...

Podsumowanie konkursu "Skarbonka"

11.02.2020 r. w banku PKO w Kwidzynie odbyło się podsumowanie konkursu "Skarbonka" i uroczyste wręczenie nagród. Pierwsze miejsce w szkolnym konkursie organizowanym przez bank PKO  zajęła Julia Kamiński, uczennica klasy III, zdobywając pamiątkowy dyplom, ciekawe nagrody rzeczowe oraz zwiedzanie siedziby banku wraz z dyrektor banku, panią Hanną Stępień. Julii gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za możliwość rozwijania umiejętności naszych uczniów.

Ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny „Serce Kapsuły Czasu” trwa! - Ogólnopolska Akcja Społeczna

Uruchom wyobraźnię i pokaż jak może wyglądać świat w kolejnym stuleciu!
My zamkniemy Twoją pracę w Kapsule Czasu i przechowamy dla kolejnych pokoleń. Zapraszamy dzieci w wieku od 0 do 100 lat!

Fundacja Tworzymy Kraków zaprasza do przesyłania prac literackich i/lub plastycznych przedstawiających zadanie: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”

Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że swoje prace mogą przesyłać wszyscy chętni niezależnie od wieku. W szczególności liczymy na prace uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także pozaszkolnych ośrodków kultury z terenu całej Polski.

  • Prace literackie – opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad (lub inne formy)

i/lub

  • Prace plastyczne – rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane (lub inne formy w rozmiarze max. A3).

Swoją pracę wyślij do nas mailem oraz obowiązkowo oryginał pocztą tradycyjną
na adres: Fundacja Tworzymy Kraków, ul. Syrokomli 3/1, 30-102 Kraków, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do każdej pracy musi być dołączony formularz zgłoszeniowy.

Wszystkie przesłane do nas prace zostaną zamknięte na 100 lat w Kapsule Czasu, która powstaje w Krakowie. Każdy uczestnik otrzyma imienny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.

Akcja trwa! Na prace II edycji konkursu czekamy nieprzerwanie do 30 kwietnia 2019 r.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas: +48 664 969 900 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serce Kapsuły Czasu rośnie w siłę! W pierwszym etapie oceny prac konkurs zebrał przeszło 2 000 uczestników. Akcja trwa nieprzerwanie do 30 listopada 2019 r.

 

Prace będą oceniane w dwóch osobnych terminach: dzieła przesłane do 30. kwietnia 2019 r. oraz dzieła przesłane do 30. listopada 2019 r.

Gościmy

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
454376

Ścieżka powrotu