Szkoła Podstawowa w Liczu

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie III

 

9 lutego w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Działania podejmowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu realizowane były pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”. Klasa III czynnie włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Klasowe obchody DBI w tym roku były realizowane poprzez wykonanie różnorodnych zadań. Przygotowana została tematyczna gazetka, na której zamieszczono materiał dotyczący bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. Na zajęciach komputerowych odbyły się pogadanki, burze mózgów, scenki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy w oparciu o scenariusze DBI.

Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Przyswoili zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Pod koniec zajęć uczniowie dyskutowali, dzielili się swoimi doświadczeniami, wyciągali wnioski. Ponadto chętni uczniowie samodzielnie ułożyli tekst i nagrali teledyski tematyczne. Nie zabrakło również tekstów literackich, które mamy zamiar wysłać na konkurs. W ramach kampanii rodzice otrzymali broszurki informacyjne z istotnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci w sieci.

 Mimo iż systematycznie propagujemy jako szkoła działania na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu podczas zajęć prowadzonych w pracowni komputerowej, jestem przekonana, że w wyniku podjętych inicjatyw wzbogaciłam świadomość młodszych uczniów, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich dalsze życie. Mam nadzieję, że moi uczniowie unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem. Poprzez aktywny udział w zajęciach skłoniłam młodych internautów do refleksji nad problemem uzależnienia od życia  w sieci. Wierzę, że uczniowie będą z głową surfować po zawiłościach internetowej pajęczyny.

Koordynator akcji w klasie 3 Beata Brzozowska

 


 

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
324448

Ścieżka powrotu