Szkoła Podstawowa w Liczu

„Polski ZŁOTY ma sto lat!”

„Polski ZŁOTY ma sto lat!” to nowy projekt realizowany przez naszą szkołę, który jest finansowany z NBP. Głównym celem tego projektu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat polskiej waluty, jej historii oraz rozbudzanie ich zainteresowania wpływem polskiego złotego na gospodarkę kraju i świata. Projekt będzie realizowany do 30 marca 2020r. Pierwszy cykl spotkań, pod hasłem „Czy ZŁOTY jest złoty?”, prowadzą pani Katarzyna Osiecka i pan Dawid Reschke. Popatrzcie co się dzieje na tych zajęciach.

Czytaj więcej: „Polski...

Być jak Ignacy

Skąd się biorą ważne odkrycia? Czy Stanisława Adamowiczowa lubiła eksperymentować? Idąc śladami tej wybitnej Polki, uczniowie z koła EduAktywacja2 postanowili „pobuszować” w szkolnej pracowni. To był świetny pomysł na połączenie nauki z zabawą. Przecież wielkie rzeczy zaczynają się od małych spraw! Koło naukowe działa w ramach projektu „Być jak Ignacy”. Zajęcia prowadzi p. Dorota Szul.

Czytaj więcej: Być jak...

Teatralia

Od wielu lat w naszej szkole funkcjonuje Klub Młodego Aktora "Mimoza", uczniowie przygotowują różnego rodzaju przedstawienia teatralne. Swoje umiejętności aktorskie prezentują społeczności szkolnej, a także lokalnej. Jednym z ważnych wydarzeń scenicznych są coroczne Kwidzyńskie Spotkania Teatralne "Teatralia". Odbywają się one w ostatnim tygodniu listopada w Teatrze Miejskim w Kwidzynie.
W obecnym roku szkolnym grupa teatralna "Mimoza" przygotowała spektakl pt. "Dziecięcy pokój" na podstawie scenariusza Wioletty Sobieraj i swoje umiejętności aktorskie zaprezentowała na deskach kwidzyńskiego teatru we wtorek tj. 26.11.2019 r.

Czytaj więcej: Teatralia 

„Z matematyką Ci się upiecze”

„Z matematyką Ci się upiecze” to hasło warsztatów cukierniczych, które odbyły się w ramach projektu „Matematyczny Bzik”. Podczas wypieków uczniom towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Prowadzący zajęcia zadbali o to, by wszyscy otrzymali przepisy, które niestety nie były kompletne. Trzeba było najpierw rozwiązać matematyczne łamigłówki, by dowiedzieć się w jakich proporcjach składniki należy ze sobą wymieszać. Wszystkie drużyny sprawiły się wzorowo!!! Wypieki były przepyszne. Spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych słodkości.

Projekt „Matematyczny Bzik” finansowany jest z Fundacji mBanku.

Czytaj więcej: „Z...

„Matematyka czasem bryka”

15 listopada 2019r., w naszej szkole, odbyła się Rodzinna Olimpiada Matematyczno-Sportowa pt. „Matematyka czasem bryka”.
Rodzinne drużyny zmagały się w rozwiązywaniu matematycznych zagadek, a także rywalizowały w konkurencjach związanych ze sprawnością fizyczną.

Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu „Matematyczny Bzik”, który finansowany jest z Fundacji mBanku.

Czytaj więcej: ...

Dzień nauki

30 października klasa V i klasa VI wzięły udział w Dniu Nauki zorganizowanym w LO nr 1 w Kwidzynie. Zajęcia edukacyjne, w których uczniowieuczestniczyli, były bardzo atrakcyjne. A przy tym było ich tak dużo, że nie udało się wszystkich zobaczyć. Ale i tak uczniowie oglądali pokazy chemiczne i fizyczne, rozwiązywali rebusy literackie w bibliotece, wyszukiwali informacji historycznych,  nauczyli się liczyć po hiszpańsku, a nawet uczyli się geografii po angielsku. Taka nauka podobała się wszystkim, a czas minął błyskawicznie!

Czytaj więcej: Dzień...

X Konkurs Recytatorski ,,Poetycki październik”

25.10.2019r. odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego ,,Poetycki październik”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Nasze utalentowane recytatorki

z klasy VII spisały się na medal:

I miejsce – Amelia Kowalska

III miejsce – Julia Kisielewska

wyróżnienie – Wiktoria Ciborowska

 

Gratulujemy!

 

Matematyczne Pogotowie Badawcze

W ramach projektu „Matematyczny Bzik” odbyły się warsztaty pt. „Matematyczne Pogotowie Badawcze”. Na zajęciach uczniowie rozwiązywali problemy dotyczące sytuacji życiowych.

Projekt jest finansowany z Fundacji mBanku.

Czytaj więcej: ...

Zielono mi… wcale nie zielono, a kolorowo!

W towarzyszących jesieni przepięknych barwach uczniowie klasy II i III w dniach 21-22 X 2019r. przebywali w Zielonej Szkole w Brachlewie, gdzie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych. Każdego dnia na naszych uczniów czekały ciekawe prelekcje, filmy, prezentacje i doświadczenia, a że pogoda dopisała, leśnym spacerom nie było końca.

A wieczorem… no cóż, pyjama party, tańce, śpiewy i rozgrywki w piłkarzyki, czyli dla każdego coś dobrego.

Czytaj więcej: Zielono...

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
75479

Ścieżka powrotu