Szkoła Podstawowa w Liczu

Ferie

Choć w te ferie śniegu nie ma my się wcale nie nudzimy, a codziennie świetnie się bawimy! W poniedziałek z p. Beatą maski na karnawał zrobiliśmy, a we wtorek z p. Ewą z wodą eksperymentowaliśmy i bezpiecznie się też poczuliśmy, bo pierwszej pomocy się nauczyliśmy. Zaś z p. Anią w środę sportowe zabawy i gry zimowe poznaliśmy i świetnie czas spędziliśmy, a p. Kasia na sportowo trzy dni nam zapewniła.

Czytaj więcej: Ferie

BEZPIECZNE FERIE – SZKOLENIA UCZNIÓW

Zanim uczniowie wybrali się na zimowy wypoczynek, wzięli udział w spotkaniach poświęconych omówieniu bezpiecznego wypoczynku zarówno w domu, na podwórku, jak i w bliższej lub dalszej okolicy. Jak co roku nie zabrakło lekcji wychowawczych, apelu ogólnoszkolnego oraz wizyty Panów Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży podkreślono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania się na lodzie, pobytu w górach, zasadach higieny i bezpiecznego spożywania posiłków, a także o czyhających na nie ewentualnych zagrożeniach i sytuacjach niebezpiecznych.

ŻYCZYMY AKTYWNEGO I UDANEGO WYPOCZYNKU
PAMIĘTAJCIE O ZDROWYM ROZSĄDKU!

Czytaj więcej: ...

Zajęcia z funkcjonariuszem straży miejskiej

Być bezpiecznym ważna sprawa, wie to każdy, także ja!

By ta wiedza w nas została i wdrażana była w czyn.

Jak co roku, tak i teraz na mądrą lekcję przyszła chwila!

Gościa zacnego mieliśmy, bo p. Mirek

Bez wahania nas odwiedza i o bezpiecznych feriach opowiada.

19.12.2019 r. funkcjonariusz straży miejskiej w Kwidzynie p. Mirosław Iljin przeprowadził w naszej szkole zajęcia z uczniami klas I-III, przypominając zasady bezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać zimą.

Czytaj więcej: Zajęcia...

ŚWIETLICA. WYJAZDY NA BASEN KLASY I-III

Wyjazdy na basen odbywają się cyklicznie raz w tygodniu. Podstawowym celem jest rozwijanie umiejętności pływackich oraz profilaktyka prozdrowotna. Zajęcia prowadzone są przez instruktora posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Czytaj więcej: ...

ŚWIETLICA. PROGRAM ,,TRZYMAJ FORMĘ”

W ramach programu ,,Trzymaj formę” w drugiej połowie listopada w klasach V-VIII przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne. Uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą zasady zdrowego odżywiania oraz wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia.

Czytaj więcej: ...

MIKOŁJKI I WSPÓŁCZESNE UZALEŻNIENIA

W ten wyjątkowy dzień w roku, jakim są Mikołajki, szkołę wypełnili uczniowie w czerwonych strojach oraz czapkach mikołajowych. Miłe spotkania w klasach, a potem apel szkolny wypełniły piątkowy poranek w naszej szkole. Podczas apelu wolontariusze opowiedzieli historię św. Mikołaja, a następnie przedszkolaki zaśpiewały specjalnie dla niego wesołe piosenki.

Druga część spotkania poświęcona była podsumowaniu działań wychowawczo – profilaktycznych realizowanych w szkole w ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kwidzynie. Pani dyrektor nagrodziła uczniów za aktywny udział w szkolnych konkursach. W konkursie na plakat profilaktyczny pt. STOP UZALEŻNIENIOM wszystkie klasy spisały się na medal i zajęły I miejsce. Natomiast w świetlicowym konkursie recytatorskim dla klas I-III pt. JAKI ZNAK TWÓJ? I miejsce zajęła Julia Kamiński, II miejsce – Dominika Slawiński, Lena Szal i Maja Żmijewska, III miejsce – Zofia Wasiniak, Grzegorz Wesołowski oraz Aleksander Wardziński. Gratulujemy raz jeszcze! Na zakończenie spotkania wolontariusze zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom wskazówki do życia bez szkodliwych dla zdrowia uzależnień:

HOBBY, SPORT I ŻADEN STRES – UZALEŻNIENIOM POŁOŻYMY KRES!

KAŻDY UCZEŃ SP LICZE WIE, ŻE UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!!!

Czytaj więcej: MIKOŁJKI...

"Zdrowo jem, więcej wiem" - jesienny etap projektu zakończony

W październiku 2019 r. przedszkolaki z najstarszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie profilaktyki zdrowotnej pt. "Zdrowo jem, więcej wiem". Organizatorem Projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad Projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Projekt składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie jest do realizowania 6 zadań, w tym
2 lekcje, 2 konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkanie z rodzicami. Właśnie przedszkolaki zakończyły etap jesienny. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Czytaj więcej: "Zdrowo...

23 października 2019 r. Kolorowe szaszłyki w maluszkach

Maluchy przygotowały kolorowe, owocowe szaszłyki z przyniesionych do przedszkola różnych owoców. Najpierw przedszkolaki określały kształt, kolor, wielkość oraz zapamiętywały nazwy owoców. Potem każdy nadziewał na patyki kawałki owoców tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po zakończonej pracy maluszki poczęstowały swoich kolegów i koleżanki  oraz panie z grupy „0”. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa, a przygotowanie jej sprawiło dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej: 23...

TRZYMAJ FORMĘ!

W trosce o zdrowie dzisiejszej młodzieży – a jutrzejszego społeczeństwa Polskiego – zdecydowaliśmy się realizować Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, opierając się na odpowiedzialności indywidualnej i wolnym wyborze jednostki. Program może być realizowany w szkołach podstawowych w klasach V -VIII.

Zapraszamy do przeglądania strony internetowej programu TRZYMAJ FORMĘ!

www.trzymajforme.pl

Ratujemy i uczymy ratować! Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

16.10.2019r. o godz. 12.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy organizowanego przez WOŚP. W akcję włączyło się 68 osób! W działania ratownicze zaangażowali się nie tylko uczniowie z klas I-VIII, ale i dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy z ogromnymi emocjami próbowali swoich sił podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie klasy VIII, Oskar, Wiktoria oraz Agata, prowadzili czynności organizacyjne, a także wspierali uczestników rekordu, dzięki czemu akcja przebiegła bardzo sprawnie.
Ojjj się działo!!! Po raz pierwszy, ale zapewne nie po raz ostatni! Za rok powtórka! Mamy nadzieję, że w następnej edycji dołączą Ci, którym w tym roku się nie udało.
Pamiętajmy, że każdy może pomóc i warto pomagać, bo liczy się każda sekunda!

Czytaj więcej: Ratujemy...

NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!

Korzystając z pięknej pogody, którą obdarowała nas dziś złota polska jesień, uczniowie klasy III wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci ruszyli na spacer, a by zadbać o naszą okolicę.

Uczniowie klas V,VII i VIII pod opieką swoich wychowawczyń i szkolnej pedagog wybrali się na spacer po naszej miejscowości. Cel mieli jeden – sprzątanie. Pogoda sprzyjała, więc uczniowie, zaopatrzeni w worki i rękawice ofiarowane przez Urząd Gminy Kwidzyn, wysprzątali rozległy teren od szkoły aż do lasu w Jurandowie.

Dzieci, wiedząc, jak ważne jest przebywanie na świeżym powietrzu w miłej atmosferze i przyjemnych okolicznościach, wspólnie posprzątały okolice szkoły. Dzięki tej akcji ugruntowały wiedzę na temat dbania o środowisko. Zapraszamy do fotorelacji.

Czytaj więcej: NIE...

Gościmy

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
74496

Ścieżka powrotu