Szkoła Podstawowa w Liczu

Dzień rodziny

“Rodzina jest najważniejsza”
– dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin

 

 

15 maja  przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. Jest to święto ustanowione w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest  wzbogacenie świadomości społeczeństwa na temat wartości jakie niesie ze sobą rodzina oraz codzienne problemy, z którymi musi się borykać podstawowa wspólnota społeczna.

W tym roku Dzień Rodzin świętujemy z najbliższymi! Ze względu na panującą pandemię  nie możemy spotkać się na wspólnym pikniku czy uroczystości w szkole, ale możemy ten dzień dobrze wykorzystać…

Bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. Nasza szkoła o tym wie! Dlatego Dzień Rodziny jest dla nas ważnym świętem od zawsze. Tego dnia – zgodnie z duchem Szkoły Promującej Zdrowie - wszyscy starajmy się być dobrym nastroju. Niech ten dzień upłynie  w miłej i radosnej atmosferze, cieszmy się obecnością najbliższych osób.

Aktywność zalecana! Oczywiście spędzamy ten czas aktywnie. Wiadomo bowiem, że najwięcej radości daje wspólna zabawa. Przenosi nas do świata, w którym wszystko jest możliwe, w magiczny sposób buduje i wzmacnia więzi oraz pomaga się solidnie zrelaksować. Dlatego na czas Święta Rodziny zapominamy o laptopach, tabletach czy komórkach! Chwytamy za skakankę, piłkę, zośkę… Gramy w planszówki, karty, statki, „Państwa - miasta"… Wskakujemy na rowery, hulajnogi, do kajaków… Po prostu odkrywamy radość z bycia razem z rodziną...

Wielu naszych uczniów już podjęło aktywność przygotowując na dzisiejsze święto pracę plastyczną pt. „Portret mojej rodziny”. Największą aktywnością wykazali się tutaj nasi najmłodsi podopopieczni, tj. przedszkolaki z grupy 3-4 i 5-6 latków oraz uczniowie klasy II. Dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom za zaangażowanie.  Te wspaniałe prace niech ozdabiają Wasze domy i naszą stronę internetową :) Wszystkim Rodzinom z naszej szkoły życzymy dużo zdrowia, radości, spokoju i wzajemnego zrozumienia w tych trudnych czasach. Jednocześnie wyrażamy słowa PODZIĘKOWANIA ZA OGROMNY WYSIŁEK I POŚWIĘCENIE JAKIE WKŁADACIE W ZDALNĄ NAUKĘ! Nowa rzeczywistość zupełnie zmieniła nasze życie w ostatnich tygodniach i stała się szczególnym wyzwaniem w każdej dziedzinie! Życzymy sobie i Rodzinom jak najszybszego i bezpiecznego spotkania się w murach szkoły :)

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii PORTRETÓW RODZINNYCH UCZNIÓW...

Czytaj więcej: Dzień...

Światowy dzień zdrowia

7 kwietnia - JAKO SZKOŁA PROMUJACA ZDROWIE PAMIĘTAMY!

Światowy Dzień Zdrowia (ang. World Health Day) został ustanowiony w 1948 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku
7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Przewodnie hasło to: „Zdrowie dla wszystkich” - Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego!

** W Polsce w tym samym dniu obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Tak dzisiaj ważnej grupy zawodowej, która dba o nas w czasie
PANDEMII KORONAWIRUSA! Życzmy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym dużo siły do opieki nad ciężko chorymi! Niech ich profesjonalizm
i życzliwe podejście umożliwi szybkie odzyskanie sił pacjentów.

**Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć
wszyscy ludzie! Dlatego w tym szczególnym czasie PANDEMII chrońmy siebie i innych!!!

Ogólnopolska Kampania „Znamię? Znam je?”

Nasza szkoła zrealizowała elementy tej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej opracowanej przez Akademię Czerniaka oraz sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów w Warszawie. Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz budowanie właściwych prozdrowotnych postaw młodzieży. W naszej szkole uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach, podczas których nabyli umiejętność rozpoznawania czerniaka, nauczyli się regularnego samobadania skóry, a przede wszystkim, poznali czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka i mamy nadzieję, że zastosują zasady ochrony przed czerniakiem, dzięki czemu uchronią się, przed tym groźnym nowotworem skóry.

W ramach kampanii po raz drugi w Polsce organizowany jest „Tydzień Świadomości Czerniaka w dniach 24-30 maja.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z załączonymi ulotkami informacyjnymi!!

Ulotka

Plakat

 

SPOTKANIE CELNIKÓW Z KLASĄ VIII

W pierwszym dniu po feriach najstarsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z pracownikami Pomorskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Kwidzynie. Młodzież dowiedziała się, czym jest hazard, dlaczego jest ograniczany, czym jest uzależnienie od hazardu, kto może uczestniczyć w grach i jak pomóc osobom uzależnionym. Ponadto poznała prawne konsekwencje udziału w nielegalnych grach. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli (dla przestrogi) film ukazujący walkę z tym uzależnieniem, jaką wygrał znany piłkarz Kamil Glik. Młodzież dowiedziała się również, na czym polega praca zawodowa celników. Dziękujemy Gościom za przybycie i przeprowadzenie ciekawej lekcji z edukacji prawnej!

Spotkanie odbyło się w ramach akcji informacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: ...

Ferie

Choć w te ferie śniegu nie ma my się wcale nie nudzimy, a codziennie świetnie się bawimy! W poniedziałek z p. Beatą maski na karnawał zrobiliśmy, a we wtorek z p. Ewą z wodą eksperymentowaliśmy i bezpiecznie się też poczuliśmy, bo pierwszej pomocy się nauczyliśmy. Zaś z p. Anią w środę sportowe zabawy i gry zimowe poznaliśmy i świetnie czas spędziliśmy, a p. Kasia na sportowo trzy dni nam zapewniła.

Czytaj więcej: Ferie

BEZPIECZNE FERIE – SZKOLENIA UCZNIÓW

Zanim uczniowie wybrali się na zimowy wypoczynek, wzięli udział w spotkaniach poświęconych omówieniu bezpiecznego wypoczynku zarówno w domu, na podwórku, jak i w bliższej lub dalszej okolicy. Jak co roku nie zabrakło lekcji wychowawczych, apelu ogólnoszkolnego oraz wizyty Panów Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży podkreślono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania się na lodzie, pobytu w górach, zasadach higieny i bezpiecznego spożywania posiłków, a także o czyhających na nie ewentualnych zagrożeniach i sytuacjach niebezpiecznych.

ŻYCZYMY AKTYWNEGO I UDANEGO WYPOCZYNKU
PAMIĘTAJCIE O ZDROWYM ROZSĄDKU!

Czytaj więcej: ...

Zajęcia z funkcjonariuszem straży miejskiej

Być bezpiecznym ważna sprawa, wie to każdy, także ja!

By ta wiedza w nas została i wdrażana była w czyn.

Jak co roku, tak i teraz na mądrą lekcję przyszła chwila!

Gościa zacnego mieliśmy, bo p. Mirek

Bez wahania nas odwiedza i o bezpiecznych feriach opowiada.

19.12.2019 r. funkcjonariusz straży miejskiej w Kwidzynie p. Mirosław Iljin przeprowadził w naszej szkole zajęcia z uczniami klas I-III, przypominając zasady bezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać zimą.

Czytaj więcej: Zajęcia...

ŚWIETLICA. WYJAZDY NA BASEN KLASY I-III

Wyjazdy na basen odbywają się cyklicznie raz w tygodniu. Podstawowym celem jest rozwijanie umiejętności pływackich oraz profilaktyka prozdrowotna. Zajęcia prowadzone są przez instruktora posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Czytaj więcej: ...

ŚWIETLICA. PROGRAM ,,TRZYMAJ FORMĘ”

W ramach programu ,,Trzymaj formę” w drugiej połowie listopada w klasach V-VIII przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne. Uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą zasady zdrowego odżywiania oraz wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia.

Czytaj więcej: ...

MIKOŁJKI I WSPÓŁCZESNE UZALEŻNIENIA

W ten wyjątkowy dzień w roku, jakim są Mikołajki, szkołę wypełnili uczniowie w czerwonych strojach oraz czapkach mikołajowych. Miłe spotkania w klasach, a potem apel szkolny wypełniły piątkowy poranek w naszej szkole. Podczas apelu wolontariusze opowiedzieli historię św. Mikołaja, a następnie przedszkolaki zaśpiewały specjalnie dla niego wesołe piosenki.

Druga część spotkania poświęcona była podsumowaniu działań wychowawczo – profilaktycznych realizowanych w szkole w ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kwidzynie. Pani dyrektor nagrodziła uczniów za aktywny udział w szkolnych konkursach. W konkursie na plakat profilaktyczny pt. STOP UZALEŻNIENIOM wszystkie klasy spisały się na medal i zajęły I miejsce. Natomiast w świetlicowym konkursie recytatorskim dla klas I-III pt. JAKI ZNAK TWÓJ? I miejsce zajęła Julia Kamiński, II miejsce – Dominika Slawiński, Lena Szal i Maja Żmijewska, III miejsce – Zofia Wasiniak, Grzegorz Wesołowski oraz Aleksander Wardziński. Gratulujemy raz jeszcze! Na zakończenie spotkania wolontariusze zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom wskazówki do życia bez szkodliwych dla zdrowia uzależnień:

HOBBY, SPORT I ŻADEN STRES – UZALEŻNIENIOM POŁOŻYMY KRES!

KAŻDY UCZEŃ SP LICZE WIE, ŻE UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!!!

Czytaj więcej: MIKOŁJKI...

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
144577

Ścieżka powrotu