Szkoła Podstawowa w Liczu

WARSZTATY Z DOSTĘPNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

28 października naszą szkołę odwiedziły Specjalistki z Trójmiasta – p. Marcelina Hernik i p. Ewelina Mikuła. Panie przeprowadziły w klasach V-VIII warsztaty, podczas których uczniowie zapoznali się z codziennym życiem osób niepełnosprawnych, uświadomili sobie ich trudności oraz formy pomocy. Młodzież mogła na „własnej skórze” poczuć się niewidomym, niesłyszącym lub kaleką poruszającą się o kulach. Trzeba było im pomóc, odpowiednio zareagować lub wykonać łatwe, by się wydawało nam zadanie – zbudować wieżę z klocków lub usiąść na krześle! Na zakończenie wizyty w naszej szkole Panie spotkały się z Wolontariuszami, by zapoznać się  z ich codzienną pracą oraz zostawić pamiątkowy wpis w kronice Wolontariuszy. Ps. Pani Marcelina - prowadząca warsztaty jest osobą niewidomą, o czym nie każdy z uczestników warsztatów zorientował się! Jest prezesem Fundacji „ I see you” w Gdańsku. Dziękujemy za lekcję życia!

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
187477

Ścieżka powrotu