Szkoła Podstawowa w Liczu

Marzec 2021. - Wielkanocne przygotowania przedszkolaków

Przed Wielkanocą pracy w przedszkolu było niemało,

Jednak do Palmowej Niedzieli wszystko zrobić nam się udało.

Najpierw było różnych jajek oglądanie,

potem w kolorowych barwnikach malowanie.

Wielobarwne pisanki w dekoracyjnych zajączkach zostały położone

i już przedszkole ozdobione.

Kolorową palmę razem tworzyliśmy,

wszystkie przyniesione przez dzieci kwiatki do niej włożyliśmy.

Z wiosennymi dekoracjami do wspólnego zdjęcia się ustawiamy

i świąteczne życzenia wszystkim składamy.

Czytaj więcej: Marzec...

26 marca 2021r. - Barwny wielkanocny korowód przed Domem Seniora w Liczu

W ubiegły piątek wszystkie przedszkolaki z naszej szkoły niosąc w dłoniach świąteczne symbole udały się barwnym korowodem przed Dom Seniora w Liczu. Victoria w kostiumie Pani Wiosny wręczała mieszkańcom domu, zgromadzonym w oranżerii, wielkanocne zajączki wcześniej przygotowane przez dzieci w przedszkolu. Seniorzy z uśmiechem na twarzy przyjęli świąteczne upominki i życzenia, a także wysłuchali piosenki o Świętach Wielkanocnych. Dzień był przepiękny: ciepły i słoneczny. Dzieci zachęcone przez Panią Grażynę (właścicielkę domu) biegały po parku w poszukiwaniu słodyczy pozostawionych przez tradycyjnego zajączka. Znalezione cukierki wkładały do wspólnych koszyczków, by później po równo podzielić je między uczestników. Ten dzień był pełen pozytywnych emocji i niezwykle radosny, mamy nadzieję, że nie tylko dla dzieci.

Czytaj więcej: 26 marca...

Pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny - 22 marca 2021r.

Właśnie dzisiaj przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały Wiosnę. Starszaki rano przygotowywały Marzannę - zimową pannę. Natomiast maluszki zrobiły swoje Marzanki wspólnie z rodzicami. Kukły symbolizujące Zimę niesione przez dzieci w barwnym korowodzie, przemaszerowały przez wieś. Starszaki dotarły aż nad rzeczkę Wandówkę. Tam z nurtem rzeki Marzanna popłynęła, mamy nadzieję, aż do morza. W drodze powrotnej dzieci znalazły wiele oznak nowej pory roku - Wiosny.

Czytaj więcej: ...

Oblicza sztuki 1 - 5 marca 2021r.

Pierwszy tydzień marca dla starszych przedszkolaków był okresem rozpracowywania terminu "Oblicza sztuki". Malarstwo, rzeźba, architektura czy teatr stały się obiektami poznawania i doświadczania. Dzieci próbowały swoich sił podczas tworzenia dzieł malarskich przy sztalugach. Z ochotą rzeźbiły w plastycznym materiale, jakim jest plastelina. Podziwiały wspaniałą architekturę dawną i współczesną przedstawioną na fotografiach oraz podczas spacerów po najbliższej okolicy. Próbowały swoich umiejętności aktorskich w trakcie zabaw teatralnych z gotowymi pacynkami a także tworzyły własne papierowe pacynki metodą origami z prostokąta. Był to bardzo aktywny i kreatywnie spędzony czas.

Czytaj więcej: Oblicza...

"Razem tworzymy lepszy Internet"- ważne również dla przedszkolaków

W lutym był obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole prowadzono z tej okazji wiele działań, odbyło się wiele warsztatów i zajęć. W grupach przedszkolnych ta tematyka również była poruszana. Szkolny pedagog Pani Lidia Banaś prowadziła zajęcia warsztatowe z przedszkolakami a następnie zachęciła dzieci do wykonania wspólnie z rodzicami pracy plastycznej pt. "Razem tworzymy lepszy Internet". Jak zawsze można było liczyć na aktywność przedszkolaków. Dzieci wykonały bardzo interesujące prace. Podsumowanie bardzo ważnej tematyki połączone było z oglądaniem ekspozycji prac dzieci oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów i upominków.

Czytaj więcej: "Razem...

Kolejne spotkanie ze szkolną bibliotekarką - 5 marca 2021r.

Przedszkolaki  swoje wspomnienia z niedawno odbytej wycieczki do szkolnej biblioteki,  przedstawiły w formie przepięknych rysunków.  Galerię prac dzieci obejrzała Pani Olga, która tym razem była gościem u starszych przedszkolaków. Szkolna bibliotekarka przyniosła ze sobą książkę i w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała zimowe opowiadanie. Dzieci lubią słuchać literatury, dlatego z radością i  dużym zainteresowaniem wysłuchały czytanego tekstu. Mamy nadzieję, że kiedy poznają wszystkie litery i nabędą umiejętność czytania, same sięgną po książki by zanurzyć się w ich baśniowy świat.

Czytaj więcej: Kolejne...

"Z książką za pan brat..." 26 lutego 2021r.

W ciągu ostatniego tygodnia tematem zajęć w grupie starszaków były książki. Dzieci poznawały etapy ich powstawania, a także zawody z tym związane. Zbadały z czego składa się typowa książka. Z ogromną ciekawością i zainteresowaniem oglądały przyniesione z domu nietypowe książeczki. Wśród oryginalnych, oprócz ilustracji i tekstu, znalazły się książeczki z dźwiękami, o różnorodnym kształcie, do manipulowania, z kółkami do jeżdżenia, z magnesami, szablonami itp. W piątek przedszkolaki odwiedziły także szkolną bibliotekę zachowując wszystkie środki ostrożności. Pani Olga, szkolna bibliotekarka, oprowadzała dzieci po królestwie pełnym książek. Mamy nadzieję, że wśród tej grupy dzieci udało nam się zaszczepić ziarenko miłości do czytania.

Czytaj więcej: "Z...

Przedszkolne Walentynki - 12 lutego 2021r.

W związku ze zbliżającym  się Dniem Zakochanych, już w piątek odbyły się w grupach przedszkolnych zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dydaktycznych, plastycznych i integracyjnych, a we wszystkich zajęciach dominowały serduszka i kolor czerwony. Samodzielnie wykonane  Walentynki dzieci wręczały innym dzieciom a także dorosłym. Wśród obdarowanych znaleźli się także pracownicy szkoły z Panem Dyrektorem na czele. Maluchy zabrały, również do domu laurki i drobne upominki, aby podziękować rodzicom za ich miłość, troskę i uwagę, jaką codziennie obdarzają swoje pociechy.

Czytaj więcej: ...

Świąteczny występ przedszkolaków 22 grudnia 2020r.

W tym roku przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki prezentowały wąskiemu gronu odbiorców. Wśród zgromadzonych, znaleźli się uczniowie obecni w placówce oraz personel szkoły na czele z Panem dyrektorem. Występ przedszkolaków pełen wierszy, pastorałek i kolęd wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Wiele radości sprawiło dzieciom pojawienie się Mikołaja z ogromem prezentów. Dzieci również przygotowały świąteczne upominki dla swoich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły.

Czytaj więcej: ...

Świąteczne upominki przedszkolaków dla mieszkańców Domu Seniora w Liczu

Od kilku lat dzieci z grup przedszkolnych utrzymują kontakt z mieszkańcami Domu Seniora w Liczu. Kilka razy w ciągu roku przedszkolaki ze swoimi nauczycielkami szły do Domu Seniora i prezentowały program artystyczny, np. z okazji Dnia Babci i Dziadka, Święta Odzyskania Niepodległości czy Świąt Bożego Narodzenia.  W tym roku forma kontaktu z powodu koronawirusa musiała przybrać inną postać. Otóż każde dziecko ze swoimi rodzicami przygotowało świąteczny stroik. Dzięki temu udało się stworzyć 30 wspaniałych dekoracji, tyle ilu jest babć i dziadków. Pięknie spakowane zostały dostarczone w dniu 6 grudnia 2020r. czyli na Mikołajki do Domu Seniora. Mamy nadzieję, że nasza prace staną się elementem świątecznych dekoracji i będą symbolem naszej pamięci o osobach starszych. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Rodzicom za bardzo duże zaangażowanie, kreatywność  i przepiękne stroiki.

Czytaj więcej: ...

Mikołaj i Mikołajki w przedszkolu 4 i 7 grudnia 2020r

Przez dwa dni przedszkolaki  z naszej szkoły miały nowe powody do radości. Otóż w piątek, 4 grudnia, niespodziewanie zawitał do nas osobiście Mikołaj z prezentami.  Jak się dowiedzieliśmy, podobno był to wysłannik Rady Sołeckiej w Liczu. Natomiast w poniedziałek w przedszkolnych salach zaczerwieniło się za sprawą wspaniałych kostiumów i czapeczek dzieci. Było mnóstwo małych Mikołajków i Reniferków. Mile spędzaliśmy czas na tańcach i zabawach. I tu kolejna niespodzianka. Tym razem Mikołaj pozostawił nam upominki w szatni. To były bardzo miłe i radosne chwile. Kochany Mikołaju przedszkolaki raz jeszcze dziękują za wspaniałe prezenty!

Czytaj więcej: Mikołaj...

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
359407

Ścieżka powrotu