Szkoła Podstawowa w Liczu

Świąteczny występ przedszkolaków 22 grudnia 2020r.

W tym roku przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki prezentowały wąskiemu gronu odbiorców. Wśród zgromadzonych, znaleźli się uczniowie obecni w placówce oraz personel szkoły na czele z Panem dyrektorem. Występ przedszkolaków pełen wierszy, pastorałek i kolęd wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Wiele radości sprawiło dzieciom pojawienie się Mikołaja z ogromem prezentów. Dzieci również przygotowały świąteczne upominki dla swoich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły.

Czytaj więcej: ...

Świąteczne upominki przedszkolaków dla mieszkańców Domu Seniora w Liczu

Od kilku lat dzieci z grup przedszkolnych utrzymują kontakt z mieszkańcami Domu Seniora w Liczu. Kilka razy w ciągu roku przedszkolaki ze swoimi nauczycielkami szły do Domu Seniora i prezentowały program artystyczny, np. z okazji Dnia Babci i Dziadka, Święta Odzyskania Niepodległości czy Świąt Bożego Narodzenia.  W tym roku forma kontaktu z powodu koronawirusa musiała przybrać inną postać. Otóż każde dziecko ze swoimi rodzicami przygotowało świąteczny stroik. Dzięki temu udało się stworzyć 30 wspaniałych dekoracji, tyle ilu jest babć i dziadków. Pięknie spakowane zostały dostarczone w dniu 6 grudnia 2020r. czyli na Mikołajki do Domu Seniora. Mamy nadzieję, że nasza prace staną się elementem świątecznych dekoracji i będą symbolem naszej pamięci o osobach starszych. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Rodzicom za bardzo duże zaangażowanie, kreatywność  i przepiękne stroiki.

Czytaj więcej: ...

Mikołaj i Mikołajki w przedszkolu 4 i 7 grudnia 2020r

Przez dwa dni przedszkolaki  z naszej szkoły miały nowe powody do radości. Otóż w piątek, 4 grudnia, niespodziewanie zawitał do nas osobiście Mikołaj z prezentami.  Jak się dowiedzieliśmy, podobno był to wysłannik Rady Sołeckiej w Liczu. Natomiast w poniedziałek w przedszkolnych salach zaczerwieniło się za sprawą wspaniałych kostiumów i czapeczek dzieci. Było mnóstwo małych Mikołajków i Reniferków. Mile spędzaliśmy czas na tańcach i zabawach. I tu kolejna niespodzianka. Tym razem Mikołaj pozostawił nam upominki w szatni. To były bardzo miłe i radosne chwile. Kochany Mikołaju przedszkolaki raz jeszcze dziękują za wspaniałe prezenty!

Czytaj więcej: Mikołaj...

Andrzejki w grupach przedszkolnych 30 listopada 2020r

"Oj, rety, rety! Co tu się dzieje? Wszędzie są wróżki i czarodzieje!" - To przedszkolaki z obu grup przedszkolnych świetnie bawiły się podczas tradycyjnych zabaw andrzejkowych. Była zabawa przy muzyce oraz liczne wróżby. Aby przepowiednie się spełniły starszaki wrzucały grosik do miski z wodą wypowiadając zaklęcie. Wszystkie wróżby zapisywane były w specjalnych karnecikach -to tak dla pamięci. Na zakończenie dzieci odpoczywały przy słodkim poczęstunku. Ten dzień zaliczamy do bardzo udanych i wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka.

Czytaj więcej: ...

Dzień Pluszowego Misia u Przedszkolaków 25 listopada 2020r.

Kto jest największym przyjacielem dziecka?  Oczywiście miś, pluszowy miś!  Wszystkie Przedszkolaki z naszej szkoły uroczyście obchodziły ten dzień. Każde dziecko idąc do przedszkola zabrało z domu swojego ulubionego misia. Pluszowe zabawki przez cały dzień uczestniczyły w różnych wesołych zabawach: tańcach, ćwiczeniach ruchowych, były masowane, przytulane i kołysane. Towarzyszyły dzieciom podczas oglądania  filmiku o historii powstania pluszowego misia a także o życiu i zwyczajach prawdziwych niedźwiedzi.  Stały się inspiracją do wykonania prac plastycznych. Po całym radosnym dniu nadszedł czas na wspólne pozowanie do zdjęć.  Mamy nadzieję, że w pamięci dzieci pozostanie radosne wspomnienie kolejnego mile spędzonego czasu w przedszkolu.

Czytaj więcej: Dzień...

Jesienne eksperymenty u przedszkolaków

Trzeci tydzień listopada minął starszakom na poznawaniu czterech żywiołów. Wiele ciekawości i radości wzbudziły zajęcia badawcze. Dzieci chętnie eksperymentowały z wiatrem próbując wprawić w ruch własnoręcznie wykonane latawce, a także obserwując spadające liście i wirujące nasiona klonu. Woda także była przedmiotem eksperymentów. Badaliśmy jej właściwości i oczyszczaliśmy brudną wodę za pomocą prostego filtra. To były bardzo pouczające działania.

Czytaj więcej: Jesienne...

Patriotycznie u przedszkolaków

Kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci należy rozpocząć już od przedszkola. Zbliżające się Święto Niepodległości  - 11 listopada stało się inspiracją do wielu działań w tym kierunku. Dzieci przedszkolne zapoznawały się z mapą Polski, poznawały symbole narodowe. Słuchały legend i opowiadań, uczyły się wierszy i piosenek, wykonywały wiele prac plastycznych. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało się stworzyć w sali okresowy kącik regionalny, w którym znalazły sie różne przedmioty związane z regionami Polski oraz jej historią. Zwieńczeniem wielu różnorodnych i ciekawych zajęć był występ przedszkolaków w dniu 6 listopada na uroczystym szkolnym apelu z okazji  Święta Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej: ...

Dzień Jabłka w grupach przedszkolnych 28 września 2020 r.

Dzieci z obu grup przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Jabłka, który w tym roku przypadł w poniedziałek. Celem ustanowienia tego święta było promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do codziennego jedzenia jabłek. Bowiem jabłka są cennym źródłem wielu witamin i minerałów, a ponadto regulują nasze trawienie, a także chronią przed różnymi chorobami. Przedszkolacy uczestniczyli w wielu różnych zajęciach. Oczywiście na początek odwiedziliśmy sad, by zobaczyć jak pięknie wyglądają jabłonki o tej porze roku. Gromadziliśmy, oglądaliśmy i poznawaliśmy wszystkimi zmysłami różne okazy jabłek. Degustowaliśmy je, a także wykonywaliśmy sok jabłkowo - marchewkowy. Jabłka stały sie także tematem naszych prac plastycznych i inspiracją do zabaw i konkursów. A na koniec wysłuchaliśmy humorystycznego wiersza Jana Brzechwy pt. "Entliczek - pętliczek".  Mamy nadzieję, że nasze przedszkolne niejadki przekonają się do  jedzenia jabłek.

Nauczycielki przedszkola

Czytaj więcej: Dzień...

Dzień przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które zostały wykorzystane później do różnych działań. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce i udziału w wielu  konkursach. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzięki zaangażowaniu rodziców na stołach pojawił się słodki poczęstunek, który wraz z odznakami przedszkolaka oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem stał się miłym zwieńczeniem przedszkolnego święta.

Czytaj więcej: Dzień...

Dzień kropki

We wtorek, tj.15 września 2020r. dzieci z obu grup przedszkolnych z naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Kropki. Święto to obchodzone jest na świecie od 2008r. Wszystkie podejmowane tego dnia działania miały na celu zachęcić przedszkolaków do aktywności, rozbudzić w nich kreatywność oraz pozwolić uwierzyć w siebie i własne możliwości. Dzień Kropki był dniem odwagi i zabawy.
Przychodząc do przedszkola każdy z przedszkolaków miał na sobie coś w kropeczki: bluzeczki, getry, skarpetki, kokardki ........ czy opaski na głowę oraz inne gadżety. W ciągu dnia zarówno maluchy, jak i starsze przedszkolaki wykonywały różne prace z kropką w roli głównej. Bawiły się także w detektywów, poszukując kolorowych kropek w sali i szkolnym ogrodzie. Wiele radości dała maluchom zabawa z kolorowymi kulkami i chustą animacyjną. Na zakończenie obchodów święta kropki każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Tegoroczny dzień kropki w przedszkolu był kolorowy, radosny i bardzo udany.

Nauczycielki z przedszkola

Czytaj więcej: Dzień...

Informacja dla rodziców dzieci z grup przedszkolnych

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 w grupach przedszkolnych odbędzie się 1 września 2020r. (wtorek) o godzinie 9:30. Prosimy rodziców o przybycie z dzieckiem (1 rodzic i dziecko) własnym transportem. Przewidywany czas spotkania organizacyjnego to ok. 1 godzina. Po spotkaniu, dzieci wraz z rodzicami udadzą się do domu.

Uprzejmie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad sanitarnych (dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz maseczka dla rodzica).

Pozdrawiamy

Nauczycielki przedszkola

Gościmy

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
298232

Ścieżka powrotu