Szkoła Podstawowa w Liczu

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

20 grudnia 2019r. w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo Technologicznym odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: jeden to chórek złożony z dzieci 5-6 letnich z solistką Agata Osial, a drugi tworzyli uczniowie z klasy I. Nasi reprezentanci w pięknych strojach zaśpiewali współczesne pastorałki. Podczas tego spotkania odbyło sie także podsumowanie Gminnego Konkursu na Najpiękniejsza Szopkę Bożonarodzeniową. Jury dostrzegło szopkę wykonaną przez naszych przedszkolaków z najmłodszej grupy i nagrodziło ich pracę wyróżnieniem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego spotkania.

Czytaj więcej: Gminny...

Mikołajki u przedszkolaków

6 grudnia sale przedszkolne zapełniły się czerwienią. To przedszkolaki  w mikołajkowych czapeczkach i strojach  pojawiły się w przedszkolu. Tego dnia było mnóstwo niespodzianek. W wyczyszczonych wcześniej bucikach dzieci znalazły słodkie niespodzianki, a podczas szkolnego apelu pojawił się także prawdziwy Mikołaj.  Było gwarno, wesoło i zaskakująco.

Czytaj więcej: ...

Święto Pluszowego Misia w starszakach

Biały duży miś to nasze trofeum zdobyte podczas XXIX Kwidzyńskich Spotkań Teatralnych - Teatralia 2019. Ten  miś w towarzystwie innych, stał się inspiracją do rozmów na temat znaczenia pluszowych misiów w życiu dzieci. Z okazji święta Pluszowego Misia wykonaliśmy także pracę plastyczną w systemie "Edukacja przez ruch". Rytmicznie kreślone kreski obiema rękami przy muzyce stały się futerkiem dla misia. Jeszcze tylko wykończenie postaci za pomocą kółeczek origami i zabawka gotowa do różnych zabaw dydaktycznych.

Czytaj więcej: Święto...

Andrzejki w przedszkolu

Dziś nasze dzieciaki z dwóch grup przedszkolnych przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Tak w przenośni  i tak dosłownie, gdyż wiele dzieci przyszło przebranych na przykład  za wróżkę, wróżbitę, czarodzieja a nawet duszka. Przedszkolaki mogły „poznać swoją przyszłość”: tą bliską - „co dostanę od Mikołaja ” i tą daleką -„kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy.

Czytaj więcej: ...

Występ przedszkolaków podczas Teatraliów 2019

24 listopada 2019r.

W niedzielne przedpołudnie  grupa dzieci 5-6 letnich z naszej szkoły wzięła udział w XXIX Kwidzyńskich Spotkaniach Teatralnych "Teatralia 2019". Przedszkolaki, niczym prawdziwi artyści, przedstawiły sztukę pt. "Trzy świnki". Przez wiele tygodni dzieci ćwiczyły swoje role, a rodzice przygotowywali scenografie oraz stroje. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mogliśmy uczestniczyć  z powodzeniem w tak wspaniałym przedsięwzięciu, jakim był występ na deskach kwidzyńskiego teatru.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Czytaj więcej: Występ...

"Jesienne zajęcia starszaków w Ekoinicjatywie na Miłosnej"

4 listopada 2019r. grupa dzieci 5 - 6 letnich udała sie do siedziby Ekoinicjatywy na Miłosnej na zajęcia przyrodnicze.

Dzięki sympatycznemu prowadzącemu zgłębialiśmy wiedzę na temat drzew nie tylko rosnących w naszej okolicy. Podziwialiśmy olbrzymie sekwoje i potężne baobaby. Z zachwytem oglądaliśmy drzewa o tęczowych pniach, wysłuchaliśmy opowieści o rozmowach dzięciołów. Poznawaliśmy także zwyczaje wybranych zwierząt dotyczące przygotowania do zimy. Było bardzo ciekawie i interesująco.

Czytaj więcej: ...

"Zdrowo jem, więcej wiem" - jesienny etap projektu zakończony

W październiku 2019 r. przedszkolaki z najstarszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie profilaktyki zdrowotnej pt. "Zdrowo jem, więcej wiem". Organizatorem Projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad Projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Projekt składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie jest do realizowania 6 zadań, w tym
2 lekcje, 2 konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkanie z rodzicami. Właśnie przedszkolaki zakończyły etap jesienny. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Czytaj więcej: "Zdrowo...

23 października 2019 r. Kolorowe szaszłyki w maluszkach

Maluchy przygotowały kolorowe, owocowe szaszłyki z przyniesionych do przedszkola różnych owoców. Najpierw przedszkolaki określały kształt, kolor, wielkość oraz zapamiętywały nazwy owoców. Potem każdy nadziewał na patyki kawałki owoców tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po zakończonej pracy maluszki poczęstowały swoich kolegów i koleżanki  oraz panie z grupy „0”. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa, a przygotowanie jej sprawiło dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej: 23...

25 października 2019r. Sukces Blanki i Magdy!

Już po raz trzeci przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Liczu brały udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Poetycki Październik", który jak co roku, odbywa się w Świetlicy Kulturalno - Oświatowej w Gurczu. W tym roku naszą placówkę reprezentowały dwie sześcioletnie dziewczynki. Blanka Osial przepięknie recytowała wiersz o śwince, natomiast Magda Traczyk wspaniale interpretowała tekst o jesiennym wietrze. Podobnie jak w  latach poprzednich, dziewczynki i w tym roku zdobyły tytułowe miejsca w swojej kategorii wiekowej: Blanka zajęła I miejsce, a Magda II. W kategorii dzieci starszych reprezentantki naszej szkoły także zdobyły wysokie lokaty: pierwsze, trzecie oraz wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim wygranej i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej: 25...

Jesienne kanapki

W tym tygodniu dzieci z grupy 3-4 latków poznawały warzywa, które jesienią można spotkać w ogródku. Dzieci poznały ich wygląd, kolor, nazwę, a przede wszystkim smak. Podsumowaniem tego tygodniowego bloku tematycznego było przygotowanie zdrowych i smacznych jesiennych kanapek. Na stolikach przedszkolaki miały pokrojone i rozłożone wszystkie produkty niezbędne do przygotowania jesiennych kanapek: pieczywo, masło, sałatę, rzodkiewkę, szczypior, ogórki,  a także dla urozmaicenia smaku jajka, żółty ser i  wędliny. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, dbałość o higienę, rozwijały wyobraźnię i kreatywność – zachęcanie do wykonania na kanapce ładnej kompozycji. Kanapki przygotowywane przez nasze „maluchy” były nie tylko smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione.

Czytaj więcej: Jesienne...

7 października 2019 r.

Jesień to bogactwo kolorów i smaków. Przedszkolaki z najstarszej grupy  miały dzisiaj pracowity dzień. Przy użyciu sokowirówki wyciskały sok marchewkowo - jabłkowy. Własnoręcznie przygotowany "Kubuś" pełen był witamin i smakował wyśmienicie. Dzbankiem zdrowego soku  starszaki poczęstowały także grupę maluszków.

Czytaj więcej: 7...

4 października 2019 r.

Najstarsze przedszkolaki odwiedziły dziś nowo powstałe Multicentrum, które swoją siedzibę ma na terenie dawnego Dworca PKP w Kwidzynie. Na przedszkolaków czekało wiele komputerów z ciekawym oprogramowaniem oraz klocki, z których  można wyczarować wiele wspaniałych konstrukcji. Pod okiem przemiłych instruktorek czas przeznaczony na poznawczą i twórczą zabawę bardzo szybko minął.

Czytaj więcej: 4...

Gościmy

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
74496

Ścieżka powrotu