Szkoła Podstawowa w Liczu

18 czerwca 2019 r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie przedszkolnej

Ostatni dzień w przedszkolu tego roku, dla niektórych ostatni dzień w przedszkolu w iż życiu, był niezwykle podniosły i uroczysty. Piękne stroje, polonez, wiersze, piosenki, życzenia, podziękowania i upominki to wszystko sprawiło, że nie jednemu uczestnikowi tej uroczystości zakręciła sie łza w oku. Mamy nadzieję, że w pamięci dzieci i ich rodziców chwile spędzone w naszym przedszkolu pozostaną jako miłe wspomnienia.

Czytaj więcej: 18...

31 maja 2019 r. Warsztaty profilaktyczne z wykorzystaniem klocków Lego

Tego dnia przedszkolna sala zamieniła się w wielki plac budowy. Pod okiem  prowadzącej Pani Aleksandry, dzieci w grupach konstruowały  wielkie zoo. Podczas pracy korzystały z rysunkowej instrukcji a także pomocy innych. Wszyscy wspaniale się bawili i zgodnie współpracowali. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

 

Czytaj więcej: 31 maja...

27 kwietnia 2019 r. XXV Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotnie przedpołudnie dziewięcioosobowy zespół reprezentował naszą grupę przedszkolną podczas XXV Pomorskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się w Kinoteatrze w Kwidzynie. Przepiękną piosenkę o tacie zaśpiewała Agatka Sieniek. Towarzyszył jej zespół tancerzy w składzie Lenka Szal, Madzia Traczyk, Emilka Cytarska, Blanka Osial, Wojtek Kopek, Olek Wardziński, Filip Kołak, Nikolas Kamiński. Poziom artystyczny poszczególnych występów był bardzo wysoki dlatego Jury postanowiło wszystkim zespołom przydzielić wyróżnienia i wręczono wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

Czytaj więcej: 27...

28 marca 2019 r. Pieczenie chleba w grupie przedszkolnej

Dzisiaj zajęcia w grupie przedszkolnej prowadziła mama przedszkolaka Wojtka. Niczym gospodyni domowa z dawnych lat, przeprowadziła wspólnie z dziećmi cały proces pieczenia chleba.
Pod czujnym okiem Pani Moniki
wszystkie małe rączki coś robiły
i do powstania
trzech bochenków chleba się przyczyniły.
A jutro na śniadanie
będzie chleba degustowanie.
Mniam, mniam....!
Pani Monice Kopek składamy gorące podziękowania za ciekawą lekcję o powstawaniu chleba.

Czytaj więcej: 28 marca...

Wydarzenia z życia grupy przedszkolnej od stycznia 2019r.

• 10 stycznia 2019r. - Warsztaty w grupie przedszkolaków na temat udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez członkinię Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Rakowcu Maję Zalewską.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały części teoretycznej, a następnie spróbowały wykorzystać zdobyta wiedzę w praktyce. Każdy przedszkolak ćwiczył swoje umiejętności na tzw. fantomie. Wśród umiejętności praktycznych znalazł się masaż serca oraz przywrócenie oddechu.

• 16 stycznia 2019r. - warsztaty dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych na temat "Polska - Moja Ojczyzna" połączone z pozowaniem do zdjęć w strojach polskich lotników.
Przedszkolacy mieli okazję wykazać się wiedzą na temat swojej Ojczyzny a także poznać nowe fakty związane z wojenną historią Polski. Wiele zainteresowania, zwłaszcza wśród chłopców, wzbudziły opowieści prowadzących na temat udziału polskich lotników w bitwie o Anglię. Niezwykłą atrakcją było przymierzanie strojów lotników i pozowanie do pamiątkowego zdjęcia na tle historycznego myśliwca.

• 23 stycznia 2019r. - Dzień Babci i Dziadka - impreza środowiskowa a następnego dnia występ dla mieszkańców Domu Seniora w Liczu,
23 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się Środowiskowa Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Cała społeczność szkolna przez długi czas przygotowywała się do tego święta. Dzieci pod opieką wychowawców ćwiczyły swoje role, wykonywały upominki oraz elementy dekoracji. Licznie przybyli goście oglądali występy uczniów z klas starszych, młodszych oraz przedszkolaków. Po obejrzeniu części artystycznej bogatej w życzenia dla seniorów, goście wraz z rodzinami udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Był to mile spędzony czas. Na drugi dzień grupa przedszkolna udała się do Domu Seniora w Liczu, by tam za pomocą wierszy, piosenek i tańców przekazać swoje najszczersze życzenia dla jego mieszkańców.

• Styczeń 2019r. - eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez przedszkolaków.
W styczniu w naszej grupie odbył się cykl eksperymentalnych zajęć. Poznawaliśmy właściwości wody a także badaliśmy, które substancje można w niej rozpuścić. Wszystkie obserwacje notowaliśmy w specjalnej tabelce. Założyliśmy także hodowlę kryształków soli. Wiele radości dała nam zabawa z tradycyjną wagą szalkową. Każdy przedszkolak określał, który z dwóch wybranych przedmiotów jest cięższy i oczywiście później sprawdzał swoją teorię za pomocą zabytkowej wagi. Prowadzenie doświadczeń, eksperymentowanie przykuwa uwagę wszystkich dzieci, jest ciekawe i uczy logicznego myślenia.

• 8 lutego 2019r. - spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej dla przedszkolaków i uczniów klas I, II. Pogadanka na temat bezpiecznych ferii.
Tuż przed zimowymi feriami przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej. Tym razem tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego odpoczynku.

• Styczeń/luty 2019r. Pomagamy ptaszkom przetrwać zimę.
Ptaki w naszym środowisku przyrodniczym bytują przez cały rok. Podczas wielu zajęć dzieci przedszkolne uczyły się rozpoznawać je po wyglądzie a także poznawały jakie mają potrzeby pokarmowe. By pomóc ptakom przetrwać ciężki zimowy okres zebraliśmy dla nich różne smakołyki i systematycznie uzupełnialiśmy szkolną ptasią stołówkę. Przez okna w sali obserwowaliśmy jak licznie przylatywały sikorki, wróbelki i częstowały się słoninką, ziarenkami słonecznika, czy nasionkami zatopionymi w tłuszczu. Mamy nadzieję, że już na wiosnę pięknie nam za to zaśpiewają.

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
17439

Ścieżka powrotu