DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ

Klasa I zatroszczyła się o brzuszki małych, fruwających przyjaciół. W szkolnym ogrodzie zadbała o to, by karmniki były pełne i ptaki miały co jeść kiedy zgłodnieją. Podczas zajęć w klasie uczniowie otrzymali garść istotnych informacji na temat dokarmiania ptaków zimą.
Zapraszamy galerii!

Czytaj więcej...

KOSTKA RUBIKA – ŁAMIGŁÓWKA NIE TYLKO DLA DZIECI

Profesor Rubik i jego wynalazek

W 1974 roku podczas wykładu w Budapeszcie na Akademii Sztuk Użytkowych Erno Rubik użył skonstruowanej przez siebie kostki by ułatwić studentom pojęcie trójwymiarowości. Po wykładzie Rubik próbował ponownie ułożyć kostkę, by uzyskać jej pierwotne ustawienie. Zajęło mu to… miesiąc. Warto znać tę historię i opowiedzieć ją dziecku, które czuje się zniechęcone tym, że początkowo nie potrafi poradzić sobie z układanką.

My natomiast witamy kolejnego ucznia w gronie osób, które opanowały umiejętność układania całej kostki Rubika 3x3. Jest nim…. BŁAŻEJ MILBRODT z klasy II!

GRATULUJEMY CIERPLIWOŚCI!!!:)😊😊😊

Razem na Święta

Nasza szkoła włączyła się w kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Szczególnie w okresie przedświątecznym wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości...

W ramach akcji Przedszkolacy, Uczniowie, Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły oraz Rodzice zrealizowali następujące działania: 

  • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich Rodzinie, Sąsiadom, Przyjaciołom Szkoły (wrzucenie do skrzynek pocztowych, wysyłanie) – „Idą święta - nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”,  
  • samodzielne przygotowanie słodkich upominków i dzielenie się nimi (wizyta Mikołaja w szkole, klasowe spotkania świąteczne, szkolne warsztaty pieczenia pierników),
  • przygotowanie dekoracji, ozdób świątecznych dla osób z Rodziny, Przyjaciół, Sąsiadów (Leśniczy, Seniorzy, Samotni),
  • oferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych porządkach, zakupach oraz szkolna świąteczna zbiórka żywności dla samotnych Seniorów z okolicy naszej szkoły. W akcji zebrano 37 kg żywności trwałej. Szkolni Wolontariusze przygotowali 14 paczek żywnościowych, dzieci ze świetlicy aniołki świąteczne z życzeniami, które z pomocą Sołtysów z Licza i Ośna zostały doręczone Seniorom.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które okazały wiele dobra, serca i empatii w tym zapracowanym czasie przedświątecznym.

*Jesteście wszyscy wzorowymi Wolontariuszami. Dobro zawsze dobrem wraca *

*Warto dodać, że członkowie SKW „Nadzieja” otrzymali również swoje wolontariackie upominki, które przyjechały do szkoły w ostatni dzień nauki stacjonarnej dzięki wsparciu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej...

MOJA KLASA W OBIEKTYWIE

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Liczu ogłasza, że zwycięzcami szkolnego konkursu „Moja klasa w obiektywie” zostali:

  • klasa VIII;
  • klasa IV;
  • klasa I.

Gratulujemy!!!

Komisja konkursowa brała pod uwagę pomysłowość, kreatywność, poczucie humoru i odrobinę szaleństwa.

Nagrody konkursowe zostały sfinansowane ze środków pozyskanych ze sprzedaży maskotek, które wykonali nasi uczniowie we współpracy ze swoimi rodzicami i dziadkami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

Czytaj więcej...

I miejsce Zuzanny

"Nasza uczennica Zuzanna Matyla zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie historycznym na prezentację multimedialną - 230 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z Filią w Kwidzynie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!"

Czytaj więcej...