Jesienne inspiracje plastyczne

Za oknami już szaro, deszczowo, mgliście i sennie… a w naszej świetlicy zawsze kolorowo i radośnie. Zapraszam do obejrzenia prac plastycznych wykonywanych przez dzieci w listopadzie.

ZABAWY KONSTRUKCYJNE

Klocki typu WAFLE oraz klocki MELI MINIS rozwijają wiele cennych umiejętności. Dzieci konstruują sobie różne zabawki, do których wymyślają sobie zabawy. W ten sposób czas wolny w świetlicy mija im przyjemnie i pożytecznie (czasem hałaśliwie 😊).

MATEMATYKA INACZEJ

W naszej świetlicy uczniowie mają możliwość rozwijania wielu umiejętności matematycznych poprzez zabawę. Służą temu m.in. TANGRAMY , kulkowe układanki logiczne, karty TABLICZKA MNOŻENIA, gry w kości z liczeniem czy też kostki RUBIKA.
Dzisiaj (środa, 3.11.2021) kolejny uczeń (Wojtuś Kopek z klasy III) nauczył się samodzielnie układać CAŁĄ ! kostkę Rubika 3x3. GRATULUJĘ!!!

ORIGAMI – TO NIE TAKIE TRUDNE

W naszej świetlicy jest grupka dzieci, które bardzo lubią sztukę origami. Chętnie wykonują prace proponowane przez nauczyciela, ale także często proszą o książki z instrukcjami i sami wykonują wybrane przez siebie modele.