Pudełka, pudełeczka

W ostatnim tygodniu kwietnia i pierwszym tygodniu maja w świetlicy „królowały” papierowe pudełka, które dzieci wykonywały techniką origami przestrzenne z kwadratu. Podczas wykonywania pudełka uczniowie ćwiczyli wiele ważnych umiejętności (m.in.: uważność, spostrzegawczość, precyzyjność, rozumienie instrukcji obrazowej), a przy tym świetnie się bawili.

 

WARSZTATY MODELOWANIA BALONÓW

W minionym tygodniu uczniowie z klasy 2, 3 i 4 mieli możliwość uczestniczyć w samokształceniowych warsztatach modelowania balonów.

 

Koszyczek Wielkanocny

W minionym tygodniu dzieci miały możliwość wykonać wielkanocny koszyczek  techniką origami modułowe z kwadratów. Praca niezbyt łatwa, pracochłonna, wymagająca uważności, dokładności i cierpliwości, ale chętnych nie brakowało:).

 

List i paczka do Łowicza

          W czwartek 7 marca uczniowie klasy I i II przygotowali paczkę do zaprzyjaźnionych świetliczaków ze szkoły w Łowiczu. Znalazły się w niej najciekawsze prace plastyczne (płaskie i przestrzenne) wykonane w ostatnim czasie w świetlicy przez uczniów oraz list. Paczka ozdobiona kwiatami została wysłana w sobotę.

 

Dla każdego coś pożytecznego:)

Po skończonych lekcjach w szkolnej świetlicy każdy może znaleźć jakieś ciekawe zajęcie. Możliwości jest wiele, i dla dzieci mających niespożytą energię, potrzebę ciągłej aktywności ruchowej, i dla dzieci lubiących spokojne gry i zabawy, łamigłówki umysłowe.