Andrzejki

"Czary mary, czary mary, czary mary, uuu…(x2)
hokus- pokus, ksz, ksz, hokus- pokus, ksz, ksz,
abrakadabra, abrakadabra abrakadabra
hokus- pokus, ksz, ksz, hokus- pokus, ksz, ksz,
abrakadabra, abrakadabra abrakadabra”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a tym samym źródłem poznania obrzędów ludowych oraz tradycji. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji, co dzieci uwielbiają.

Dzięki wspólnym wróżbom, które odbyły się w klasie 2 dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo przedsiębiorców, biznesmenów, pisarzy i podróżników. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara.  Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z woskiem i sercami.

Czytaj więcej...

Niesienie pomocy to bardzo piękny gest

Niesienie pomocy to bardzo piękny gest. Uczymy się tego od najmłodszych lat. Uczniowie klasy 2 wykazali się piękną inicjatywą i wspólnie z wychowawcą zorganizowali szkolną zbiórkę karmy dla zwierząt. Zbiórka szybko nabrała tempa. Do akcji włączyli się uczniowie ze wszystkich klas oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Dodatkowo 25 listopada gościliśmy p. Marzenę z Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Adopciaki Miłosna, która opowiadała nam o stowarzyszeniu oraz o losach porzuconych, zagubionych i chorych zwierząt, które trafiają do Adopciaków. Przypomnieliśmy sobie także jak dbać o zwierzęta.

Zebrana karma została przekazana dla Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Adopciaki Miłosna.

Zachęcamy do odwiedzania strony https://pl-pl.facebook.com/AdopciakiKwidzyn.Kwidzyn/

Czytaj więcej...

MATEMATYKA NA JĘZYKACH

Ogłaszamy wyniki konkursu na najciekawszą matematyczną rymowankę:

I miejsce: Antek Sieniek, Zuzanna Tarnowska;

II miejsce: Wiktoria Reda, Monika Wasiniak;

III miejsce: Karol Banaś, Damian Kaniecki;

Wyróżnienia: Filip Góralczyk, Miłosz Kęcik, Zuzia Matyla, Martyna Tarnowska, Zuzia Kopek, Martyna Ziemińska.

Serdecznie gratulujemy!!!

Projekt „Matematyka na językach” jest finansowany z Fundacji mBanku.

Ornitologia

23 listopada drugoklasiści wzięli  udział w niezwykłych zajęciach, gdzie tematem przewodnim była ornitologia. Gościliśmy specjalistkę w tej dziedzinie  p. Aleksandrę Czajkowską – Miś. Pani Ola w zabawny i bardzo ciekawy sposób opowiadała o pracy ornitologa, życiu i zwyczajach ptaków. Mogliśmy je także zobaczyć, a że uczniowie kl.2 są niezłymi poszukiwaczami wiedzy już jesteśmy umówieni z p. Aleksandrą na kolejne zajęcia. Już nie możemy się doczekać!

Pani Olu - DZIĘKUJEMY!!!