30 stycznia 2023r. - Bal Przebierańców

W pierwszy dzień po zimowych feriach w przedszkolu było bardzo gwarno i kolorowo. Do sali przemienionej w dżunglę przybyły dzieci przebrane za różne postaci i zwierzęta. Były papugi, tygrysy, lamparty, krokodyle, małpki, żyrafy i inne stworzenia. Otwarcia balu uroczyście dokonał Pan Dyrektor. Do tańca wszystkich uczestników zapraszała muzyka nawiązująca do dżungli oraz muzyka dyskotekowa. Po zabawach tanecznych i różnych konkurencjach na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

10 stycznia 20223r. - Zabawa sztuką

Dziś starszaki poznały nową technikę plastyczną, które nazywa się: Twal (Thinking with a Line). Rozwijając skrót i tłumacząc go na język polski jest to po prostu myślenie linią. Linia jest podstawowym elementem sztuki, projektowania i kluczem do odblokowania procesu twórczego. Technika ta przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, a w skrócie polega na używaniu kartonu do odbija linii i tym samym tworzenia własnych kompozycji.
Dzieci wykonały dwie prace plastyczne: pierwsza pt. "Abstrakcja" i druga pt. "Ptaki na zimowym drzewie". Wszystko to odbyło się w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pod nazwą "Zabawa sztuką"

Czytaj więcej...

16 grudnia 2022r. - Świąteczne spotkanie z Babciami i Dziadkami

W piątkowe przedpołudnie w murach naszej szkoły zebrało się wielu gości. To babcie i dziadkowie na zaproszenie przedszkolaków uczestniczyli w świątecznym spotkaniu. Wnuki w odświętnych strojach prezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne przed wspaniałą i kochaną publicznością. W programie, oprócz bożonarodzeniowej tematyki, znalazły się także życzenia dla Babć i Dziadków, całuski i własnoręcznie wykonane upominki. Pięknie przystrojone stoły, suto zastawione słodkościami były dziełem mam przedszkolaków. W rodzinnym gronie miło spędziliśmy ten przedświąteczny czas degustując, rozmawiając i śpiewając kolędy. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile.

Czytaj więcej...