15 września 2022r. - Plener malarski starszych przedszkolaków

Wrześniowy, jeszcze ciepły, dzień zachęcił starszaków do wyjścia na dwór i malowania w plenerze. Wśród zasianej wiosną łąki na terenie szkoły złociły się słoneczniki. To one stały się tematem pięknych prac malarskich. Wszystkie prace wyeksponowano na szkolnym holu w sąsiedztwie słynnego obrazu Vincenta van Gogha pt. "Dwanaście słoneczników w wazonie". Plener plastyczny przedszkolaków otwiera cykl zajęć o sztuce, które będą realizowane w ciągu roku szkolnego.

Czytaj więcej...

23 czerwca 2022r. - Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego i Pożegnanie Starszaków

Na dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego, odziały przedszkolne miały swoje pożegnanie z przedszkolem. Polonez w wykonaniu sześciolatków rozpoczął część artystyczną uroczystości. Były słowa wspomnień, podziękowań i wakacyjnych rad. Były tańce i piosenki wzruszające do łez. Przed zgromadzoną widownią w osobach rodziców, dyrektora placówki, pracowników i uczniów szkoły kolejno prezentowały się dwie grupy przedszkolne. Na zakończenie Pan dyrektor wraz z nauczycielkami i przedstawicielką rodziców wręczał każdemu dziecku pamiątkowe dyplomy i upominki. Mamy nadzieję, że miniony rok szkolny pozostawił w pamięci obecnych same miłe wspomnienia.

Czytaj więcej...

17 czerwca 2022r. Rodzinny Festyn

W piątek po Bożym Ciele cała społeczność szkolna i przedszkolna uczestniczyła w Rodzinnym Festynie zorganizowanym przez Radę Rodziców na wiejskim obiekcie rekreacyjno - sportowym. Wśród atrakcji znalazły się, oprócz sportowych zabaw, dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa oraz pieczone kiełbaski. Pogoda i humory dopisały wszystkim. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą imprezę.

 

Czytaj więcej...

15 czerwca 2022r. Wyjazd do Centrum Zabaw "Galaktyka" w Grudziądzu

W pięknej kosmicznej scenerii Centrum Zabaw "Galaktyka" w Grudziądzu wszystkie przedszkolaki spędziły aktywnie piątkowe przedpołudnie. Atrakcji było wiele. Dzieci wielokrotnie korzystały z różnorodnych sprzętów, nieświadomie ćwicząc swoją sprawność fizyczną. Próbowały także swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz konstruowały z niezwykle wielkich klocków. Z wielkim apetytem zjadłszy drugie śniadanie ponownie wróciły do sportowych atrakcji. Niestety czas szybko minął. Aż żal było wracać do przedszkola.

Czytaj więcej...

Informacja na temat realizacji projektu z zakresu edukacji regionalnej pt. "Współpraca z Niepublicznym Przedszkolem Smyk w Ząbkach"

W roku szkolnym 2021/22 została nawiązana współpraca z przedszkolem z innego regionu Polski, było to Niepubliczne Przedszkole "Smyk" w Ząbkach. Zgodnie z założeniami projektu prowadzona była tradycyjna listowna korespondencja. Dzieci poprzez tę formę komunikacji dzieliły się swoją wiedzą na temat bliższego i dalszego otoczenia. Jednocześnie poznawały inny odległy im region Polski. W ciągu roku szkolnego łącznie napisaliśmy 5 listów i tyle samo listów otrzymaliśmy. W kolejnych listach przedszkolaki opisywały swoja grupę i placówkę, swoją miejscowość, najbliższe duże miasto, dostęp do najważniejszej rzeki w Polsce, Wisły. Oczywiście każdy list oprócz informacji regionalnej zawierał treści związane z aktualnymi wydarzeniami z przedszkolnego życia. Ponadto były dołączone prace dzieci, fotografie oraz inne ciekawe gadżety. Wszystkie otrzymane listy eksponowane były na gazetce dla Rodziców. W realizacji tego projektu ważna rolę odegrali właśnie rodzice. Dla nich w tym projekcie również przewidziano zadania. Było to między innymi gromadzenie i udostępnianie różnych przedmiotów związanych z regionem, spacerowanie z dzieckiem w wyznaczone miejsca, finansowanie wyjazdów w bliższą i dalszą okolicę. Dzieci chętnie angażowały się w redagowanie i kompletowanie listów, a także z ciekawością i radością oczekiwały na nie odpowiedzi. W/w projekt spełnił wszystkie zamierzone cele.

Czytaj więcej...