23.05.24’- DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Dwa najpiękniejsze słowa świata

We wszystkich językach to Mama i Tata.

Wypowiadane przez wszystkich ludzi,

Czy to są mali, czy to są duzi.

Mamusia, mamunia, mamcia czasami,

Tatuś, tatulek, tatko kochany.

 

  23 maja dzieci z grup przedszkolnych uroczyście obchodziły święto’’Dzień Mamy i Taty”.

  Pan Dyrektor powitał przybyłych gości. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, a zespół muzyczny uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pana Dyrektora Zbigniewa Guzmana zaprezentowały program wokalny.

  Za pośrednictwem wiersza, piosenki i tańca dzieci przekazały Rodzicom- miłość, szacunek i podziękowanie za wychowanie.

  Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze, co widoczne było na twarzach Rodziców- uśmiech oraz wzruszenie.

  Przedszkolaki w podziękowaniu podarowały Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, co zostało upamiętnione na rodzinnych fotografiach.

Życzymy Państwu

w Dniu Mamy i Taty:

zdrowia, uśmiechu i radości z tak wyjątkowych dzieci. 

                                                                                   Panie z grupy 3-4-latki

                                                                                   Panie z grupy 5-6-latki

 

15.05.24’- ,,POLSKA I EUROPA- RAZEM PRZEZ 20 LAT’’- PROGRAM EDUK. ,,DZIECI UCZĄ RODZICÓW’’

  15 maja w gr. 5-6- latki została zrealizowana kolejna lekcja z programu edukacyjnego ,,Dzieci Uczą Rodziców” na temat: Polska i Europa razem przez 20 lat.

Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o Unii Europejskiej.

Celem zajęć było wskazanie dzieciom, jak Polska współpracuje z innymi krajami w Europie i jakie to ma pozytywne efekty dla wszystkich.

  Na koniec dzieci wykonały ćwiczenia w kartach pracy: kolorowanka UE, obrysowanie konturu Polski na mapie; zabytki UE- znajdź różnice oraz otrzymały kartę pracy do domu, aby wykonać ją wspólnie z Rodzicami- quiz.

 

26.04.24’- ,,MÓJ DOMOWY PRZYJACIEL’’- PROGRAM EDUKACYJNY PT.,, DZIECI UCZĄ RODZICÓW”

  26 kwietnia został zrealizowany kolejny temat z programu edukacyjnego pt.,, Mój domowy przyjaciel”. Dzieci opowiadały o swoich zwierzątkach. Opisywały ich wygląd, sposób w jaki opiekują się nimi, co daje im obcowanie z domowymi zwierzakami.

  Przedszkolaki wykonały w kartach pracy następujące ćwiczenia: musiały dopasować zwierzątko do odpowiedniego domu; labirynt do miski; dopasować sylwetkę zwierzęcia do cienia; liczyły łapy; dopasowywały tropy do właściciela oraz rysowały swoje zwierzątko.

  Dzięki tej lekcji przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawostek o zwierzętach domowych, jakie są najważniejsze zasady opieki nad nimi, jak można pomóc zwierzętom w schronisku i dlaczego one tam są oraz jak zwierzęta pokazują, że nas kochają.

 

10.05.24’- WYJĄTKOWY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU

  10 maja grupy przedszkolne odwiedził Pan Zbigniew Ławicki- Radny Gminy Kwidzyn. Wyjątkowy gość wręczył dzieciom słodką niespodziankę, za którą przedszkolaki pięknie podziękowały, co zostało upamiętnione na wspólnym zdjęciu.

  Pan Radny aktywnie wspiera SP im. Janusza Korczaka w Liczu z Oddziałami Przedszkolnymi oraz jest wyjątkowym gościem podczas ważnych uroczystości szkolnych.

 

14.05.24’- CYRK ,,SZOK’’- W SP IM. JANUSZA KORCZAKA W LICZU

  14 maja do naszej szkoły zawitał Cyrk ,,SZOK”.

Przedszkolaki i uczniowie szkoły z dużym zainteresowaniem oglądali mnóstwo cyrkowych sztuczek i akrobacji… Odważni uczniowie wzięli udział w zabawnych szkoleniach przygotowujących do sztuki cyrkowej. Śmiechu było co niemiara.

W dobrych humorach wszyscy powrócili do swoich klas i sal.