Loteria i voucher

Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” w Dniu Dziecka przygotował szkolną LOTERIĘ FANTOWĄ przepełnioną kolorowymi maskotkami i zabawkami! Fanty zostały przyniesione przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy! Każdy los gwarantował nagrodę :) Dobra zabawa została połączona z celem charytatywnym, ponieważ zebrane w loterii pieniądze w kwocie 200 zł zostały przeznaczone na VOUCHER do weterynarza (Przychodnia Weterynaryjna M. Stachurski) dla psów i kotów z “Adopciaków“ w Kwidzynie. Uroczyste wręczenie voucheru nastąpiło 14. czerwca br. w Schronisku na ul. Miłosna, gdzie Wolonatriusze wspólnie z rodzicami i p. Lidią Banaś wyprowadzili również bezdomne pieski na spacer oraz spędzili miłe popołudnie wśród zwierząt z mini-Zoo. Było miło i sympatycznie spotkać się RAZEM promując jednocześnie wolontariat pozaszkolny!

Serdecznie dziękujmy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu!

Czytaj więcej...

X SZKOLNA EDYCJA PRZEGLĄDU PASJI I TALENTÓW „TERAZ TY” - Mam talent

W mioniony piątek odbył się w naszej szkole Przegląd Pasji i Talentów zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza “Nadzieja”. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i wychowawców na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowało się 15 uczestników i to nie tylko przedszkolaków, uczniów, ale i nauczycieli :) Pasje społeczności szkolnej są różnorakie: od śpiewu, tańca, rysowania, origami, triathlonu, gry na pianinie, po jazdę konną, piłkę nożną oraz kolekcjonowanie krawatów i kartek pocztowych. Tak trzymać! Każdy zasłużył na dyplom, upominek oraz wpis na listę utalentowanych uczniów naszej szkoły!

Szkoła to nie tylko lekcje! Szkoła z Pasją umożliwia uczniom prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych. Uczy współpracy, zaangażowania, aktywności obywatelskiej i wolotariatu! Pasja jest jak motor napędzający człowieka – umożliwia realizację wspaniałych, ciekawych zadań.

Prawdziwi pasjonaci SĄ SZCZĘŚLIWI, gdy mogą realizować swoje zainteresowania. NIE MUSZĄ sztucznie poprawiać sobie nastroju różnymi używkami, NIE TRWONIĄ CZASU na zachowania ryzykowne.

Jeżeli ktoś nie odnalazł jeszcze swojego hobby to jedyne, co powinien teraz zrobić, to znaleźć je jak najszybciej! Znaleźć coś, co uskrzydli i da radość z życia!

Gratulujemy wszystkim wspaniałym uczestnikom Przeglądu! Pielęgnujcie swoje pasje
i spełniajcie marzenia! Zachowajcie Trzeźwy Umysł!

Spotkanie szkolnych talentów było świetną zabawą i rozrywką dla społeczności szkolnej jako ważny element realizacji PROGRAMU WSPARCIA UCZNIÓW PO POWROCIE ZE ZDALNEGO NAUCZANIA - “Jesteśmy razem!”. Warto dodać, że troje uczniów klasy 7 – Martyna i Zuzia Tarnowskie oraz Szymon Banaś zaprezentowali również swoje hobby na filmiku w ramach wojewódzkiego konkursu “POZNAJ MOJE HOBBY” . Konkurs ogłosił Pomorski Kurator Oświaty. Gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z listą tegorocznych uczestników oraz obejrzenia galerii zdjęć i filmiku Dustina!

Czytaj więcej...

Gminny Turniej “Alfabet Savoir-Vivre"

Dwie czterosobowe drużyny: “SŁODZIAKI” (kl. 4 - J. Kwiatkowska, J. Chrzanowska, Z. Wasianiak, N. Ziemińska) oraz “LICZAKI” (kl.7 - Z. Kopek, Z. Tarnowska, Z. Matyla, W. Suchecki) reprezntowały naszą szkołę w Turnieju, który odbył się 19. maja w świetlicy kulturalno – oświatowej w Rakowcu. Spotkanie było świetną nauką i zabawą równocześnie dla uczniów, ich rodziców i opiekunów! Jak ubrać się stosownie do okoliczności? W jaki sposób się uczesać, zawiązać krawat? Jak nakryć do stołu…? To tylko kilka z zadań jakie czekały na uczestników konkursu.

Serdeczne gratulacje dla naszych drużyn za szeroką wiedzę i wysoką kulturę podczas turnieju oraz podziękowanie dla ich Rodziców za wytrwałość i pomoc w organizacji wyjazdu.

Szczegółowa relacja i galeria zdjęć ze zmagań dostępna na stronie Gok Kwidzyn. Polecamy ...

https://www.gokkwidzyn.pl/aktualnosci/125-relacje/359-turniej-alfabet-savoir-vivre-rozstrzygniety

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej i lokalnej, wszystkim ludziom o dobrych sercach za dary, pomoc rzeczową i słowa wsparcia, które zostały przekazane dla Obywateli Ukrainy z powodu trwającej tam wojny. Wszystkie rzeczy, które były składane w naszej Szkole zostały odebrane przez Urząd Gminy w Kwidzynie. Szczególne podziękowania dla Wolontariuszek z SKW “Nadzieja” oraz przedszkolaków, świetliczaków i uczniów klasy III, którzy przygotowali specjalne Kwiaty i Kartki Przyjaźni dla Uchodźców z Ukrainy przebywających w naszej okolicy.

Czytaj więcej...

WOŚP

Udało się!

Pomimo wielu obaw w realizacji szkolnego 30. finału WOŚP możemy powiedzieć, że
MAMY TO! Z dumą i radością informujemy, że społeczność szkolna Szkoły Podstawowej
w Liczu i tym razem nie zawiodła! Dzięki hojności i empatii Rodziców, Przedszkolaków, Uczniów oraz Pracowników Szkoły zebraliśmy 770,41 zł.
Akcja trwała 3 dni na holu szkoły - loteria fantowa i kiermasz domowych wypieków nie miał końca ...

Zbiórce towarzyszyły ogromne emocje i wspólna zabawa :)

A wszystko to dla zapewnienia najwyższych standardów diagnosyki i leczenia wzroku u dzieci, jakie wspiera tegoroczna akcja charytywna WOŚP. Nasz wkład już został przekazany na konto Fundacji.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W ZBIÓRKĘ. Szczególne słowa uznania dla Rodziców i Wolontariuszy, na których zawsze można liczyć :)

Czytaj więcej...