Ze świąteczną wizytą

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze z naszej szkoły przyszykowali niespodziankę dla mieszkańców Domu Seniora w Liczu. We wtorek 20.XII. Wybrali się z wizytą do naszych sąsiadów. Chcąc wprowadzić ich w nastrój świąteczny zagrali i zaśpiewali kolędy, złożyli życzenia, wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie upieczone i ozdobione pierniki oraz dekoracje świąteczne. Dziękujemy Rodzicom, którzy również włączyli się w tę inicjatywę i wsparli nas swoimi umiejętnościami:)

Czytaj więcej...

Wycieczka do Gdańska

15 grudnia, klasa ósma pojechała na wycieczkę do Gdańska. Mimo mroźnej pogody, panowały ciepłe, pogodne nastroje. Wycieczkę zaczęliśmy od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności, następnie udaliśmy się na spotkanie z pracownikiem Centrum Wolontariatu w Gdańsku – panią Dorotą, która opowiedziała nam o swojej pracy, a raczej misji i przybliżyła problem bezdomności. Kolejnym punktem wycieczki była Bazylika Mariacka Najświętszej Marii Panny, Jarmark Bożonarodzeniowy, Manufaktura Bursztynu i galeria handlowa Forum. Nie obyło się również bez wizyty w MacDonaldzie:) Gdańsk w odsłonie świątecznej robi wrażenie!

Czytaj więcej...

" Dzień Piżamy" w szkole i przedszkolu!

27.09.2022r. w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Odziały przedszkolne i uczniowie naszej szkoły, obchodzili " Dzień piżamy" . Był to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Wydarzenie miało charakter charytatywny i zachęcało uczestników do wsparcia zbiórki na rehabilitację dzieci po chorobie nowotworowej i wsparcie ich podczas leczenia.

Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. W ten sposób chcieliśmy przekazać wsparcie i solidarność dzieciom i młodzieży z chorobą nowotworową.

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą , a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

Dziękujemy za każdą cegiełkę przekazaną na ten szczytny cel. Uzbieraliśmy 500 zł. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję: Rodzicom, p. Dyrektorowi, przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Pamiętajmy! „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”.

Czytaj więcej...

Loteria i voucher

Szkolny Klub Wolontariusza „Nadzieja” w Dniu Dziecka przygotował szkolną LOTERIĘ FANTOWĄ przepełnioną kolorowymi maskotkami i zabawkami! Fanty zostały przyniesione przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy! Każdy los gwarantował nagrodę :) Dobra zabawa została połączona z celem charytatywnym, ponieważ zebrane w loterii pieniądze w kwocie 200 zł zostały przeznaczone na VOUCHER do weterynarza (Przychodnia Weterynaryjna M. Stachurski) dla psów i kotów z “Adopciaków“ w Kwidzynie. Uroczyste wręczenie voucheru nastąpiło 14. czerwca br. w Schronisku na ul. Miłosna, gdzie Wolonatriusze wspólnie z rodzicami i p. Lidią Banaś wyprowadzili również bezdomne pieski na spacer oraz spędzili miłe popołudnie wśród zwierząt z mini-Zoo. Było miło i sympatycznie spotkać się RAZEM promując jednocześnie wolontariat pozaszkolny!

Serdecznie dziękujmy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu!

Czytaj więcej...

X SZKOLNA EDYCJA PRZEGLĄDU PASJI I TALENTÓW „TERAZ TY” - Mam talent

W mioniony piątek odbył się w naszej szkole Przegląd Pasji i Talentów zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza “Nadzieja”. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i wychowawców na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowało się 15 uczestników i to nie tylko przedszkolaków, uczniów, ale i nauczycieli :) Pasje społeczności szkolnej są różnorakie: od śpiewu, tańca, rysowania, origami, triathlonu, gry na pianinie, po jazdę konną, piłkę nożną oraz kolekcjonowanie krawatów i kartek pocztowych. Tak trzymać! Każdy zasłużył na dyplom, upominek oraz wpis na listę utalentowanych uczniów naszej szkoły!

Szkoła to nie tylko lekcje! Szkoła z Pasją umożliwia uczniom prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych. Uczy współpracy, zaangażowania, aktywności obywatelskiej i wolotariatu! Pasja jest jak motor napędzający człowieka – umożliwia realizację wspaniałych, ciekawych zadań.

Prawdziwi pasjonaci SĄ SZCZĘŚLIWI, gdy mogą realizować swoje zainteresowania. NIE MUSZĄ sztucznie poprawiać sobie nastroju różnymi używkami, NIE TRWONIĄ CZASU na zachowania ryzykowne.

Jeżeli ktoś nie odnalazł jeszcze swojego hobby to jedyne, co powinien teraz zrobić, to znaleźć je jak najszybciej! Znaleźć coś, co uskrzydli i da radość z życia!

Gratulujemy wszystkim wspaniałym uczestnikom Przeglądu! Pielęgnujcie swoje pasje
i spełniajcie marzenia! Zachowajcie Trzeźwy Umysł!

Spotkanie szkolnych talentów było świetną zabawą i rozrywką dla społeczności szkolnej jako ważny element realizacji PROGRAMU WSPARCIA UCZNIÓW PO POWROCIE ZE ZDALNEGO NAUCZANIA - “Jesteśmy razem!”. Warto dodać, że troje uczniów klasy 7 – Martyna i Zuzia Tarnowskie oraz Szymon Banaś zaprezentowali również swoje hobby na filmiku w ramach wojewódzkiego konkursu “POZNAJ MOJE HOBBY” . Konkurs ogłosił Pomorski Kurator Oświaty. Gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z listą tegorocznych uczestników oraz obejrzenia galerii zdjęć i filmiku Dustina!

Czytaj więcej...