Szkoła Podstawowa w Liczu

Warto mieć pasję!

Jeśli robisz, coś, co sprawia Ci frajdę, rób to! Warto mieć pasję! Z pasją się nie nudzisz, bo ona nakręca Cię do działania! Uczniowie z koła EduAktywacja 2, poznając dokonania wybitnego polskiego pasjonata Jana Czochralskiego, „wkręcili” się w przygotowanie kryształów soli.

„Na tropie ZŁOTEGO” – pozalekcyjne zajęcia w ramach projektu „Polski ZŁOTY ma sto lat!”

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom jaką drogę przebyła nasza waluta i jaki ma wpływ na nasze codzienne życie.

Pod czujnym okiem prowadzących, uczestnicy zajęć przygotowali  „drzewa genealogiczne”, na których przedstawili etapy ewolucji polskiej waluty od jej odrodzenia do czasów współczesnych.

Oto efekty ich pracy zespołowej.

Czytaj więcej: „Na...

„Polski ZŁOTY ma sto lat!”

„Polski ZŁOTY ma sto lat!” to nowy projekt realizowany przez naszą szkołę, który jest finansowany z NBP. Głównym celem tego projektu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat polskiej waluty, jej historii oraz rozbudzanie ich zainteresowania wpływem polskiego złotego na gospodarkę kraju i świata. Projekt będzie realizowany do 30 marca 2020r. Pierwszy cykl spotkań, pod hasłem „Czy ZŁOTY jest złoty?”, prowadzą pani Katarzyna Osiecka i pan Dawid Reschke. Popatrzcie co się dzieje na tych zajęciach.

Czytaj więcej: „Polski...

Być jak Ignacy

Skąd się biorą ważne odkrycia? Czy Stanisława Adamowiczowa lubiła eksperymentować? Idąc śladami tej wybitnej Polki, uczniowie z koła EduAktywacja2 postanowili „pobuszować” w szkolnej pracowni. To był świetny pomysł na połączenie nauki z zabawą. Przecież wielkie rzeczy zaczynają się od małych spraw! Koło naukowe działa w ramach projektu „Być jak Ignacy”. Zajęcia prowadzi p. Dorota Szul.

Czytaj więcej: Być jak...

Teatralia

Od wielu lat w naszej szkole funkcjonuje Klub Młodego Aktora "Mimoza", uczniowie przygotowują różnego rodzaju przedstawienia teatralne. Swoje umiejętności aktorskie prezentują społeczności szkolnej, a także lokalnej. Jednym z ważnych wydarzeń scenicznych są coroczne Kwidzyńskie Spotkania Teatralne "Teatralia". Odbywają się one w ostatnim tygodniu listopada w Teatrze Miejskim w Kwidzynie.
W obecnym roku szkolnym grupa teatralna "Mimoza" przygotowała spektakl pt. "Dziecięcy pokój" na podstawie scenariusza Wioletty Sobieraj i swoje umiejętności aktorskie zaprezentowała na deskach kwidzyńskiego teatru we wtorek tj. 26.11.2019 r.

Czytaj więcej: Teatralia 

„Z matematyką Ci się upiecze”

„Z matematyką Ci się upiecze” to hasło warsztatów cukierniczych, które odbyły się w ramach projektu „Matematyczny Bzik”. Podczas wypieków uczniom towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Prowadzący zajęcia zadbali o to, by wszyscy otrzymali przepisy, które niestety nie były kompletne. Trzeba było najpierw rozwiązać matematyczne łamigłówki, by dowiedzieć się w jakich proporcjach składniki należy ze sobą wymieszać. Wszystkie drużyny sprawiły się wzorowo!!! Wypieki były przepyszne. Spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych słodkości.

Projekt „Matematyczny Bzik” finansowany jest z Fundacji mBanku.

Czytaj więcej: „Z...

„Matematyka czasem bryka”

15 listopada 2019r., w naszej szkole, odbyła się Rodzinna Olimpiada Matematyczno-Sportowa pt. „Matematyka czasem bryka”.
Rodzinne drużyny zmagały się w rozwiązywaniu matematycznych zagadek, a także rywalizowały w konkurencjach związanych ze sprawnością fizyczną.

Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu „Matematyczny Bzik”, który finansowany jest z Fundacji mBanku.

Czytaj więcej: ...

Dzień nauki

30 października klasa V i klasa VI wzięły udział w Dniu Nauki zorganizowanym w LO nr 1 w Kwidzynie. Zajęcia edukacyjne, w których uczniowieuczestniczyli, były bardzo atrakcyjne. A przy tym było ich tak dużo, że nie udało się wszystkich zobaczyć. Ale i tak uczniowie oglądali pokazy chemiczne i fizyczne, rozwiązywali rebusy literackie w bibliotece, wyszukiwali informacji historycznych,  nauczyli się liczyć po hiszpańsku, a nawet uczyli się geografii po angielsku. Taka nauka podobała się wszystkim, a czas minął błyskawicznie!

Czytaj więcej: Dzień...

Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
454500

Ścieżka powrotu