Szkoła Podstawowa w Liczu

23 czerwca 2021r. Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie Absolwentów Przedszkola

W środę grupy przedszkolne miały swoją uroczystość  zakończenia roku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: rodzice, pan dyrektor,  nauczyciele oraz inni pracownicy, którzy w ciągu roku starali się, aby naszym milusińskim nie zabrakło niczego i aby mogły w najlepszych warunkach miło spędzać czas w przedszkolu. Cała uroczystość  rozpoczęła się polonezem w wykonaniu najstarszych przedszkolaków.  Występ starszaków nawiązywał treścią do wspomnień z życia przedszkola. Maluszki wspaniale pożegnały swoich starszych kolegów śpiewając i tańcząc na scenie. Nie zabrakło również ze strony rodziców i dzieci podziękowań całemu personelowi placówki. Przedszkolaki wręczały własnoręcznie wykonane kwiatki. Wszystkim dzieciom, zaczynając od absolwentów przedszkola a kończąc na trzylatkach, Pan dyrektor wręczał pamiątkowe dyplomy i upominki. Słowa podziękowania popłynęły także do Rodziców. Szczególnie aktywnym wręczono pisemne podziękowania. 

Czytaj więcej: 23...

"Edukacja przez ruch" - Innowacja pedagogiczna w grupie starszaków

W roku szkolnym 2020/21 w grupie dzieci 5 -6 letnich prowadzona była innowacja pedagogiczna, pt. "Edukacja przez ruch".  Innowacja wykorzystuje wiele elementów z systemu stworzonego przez Dorotę Dziamską. Wykorzystuje  on  naturalny  spontaniczny ruch  organizmu  w  procesie  jego  rozwoju. Metoda edukacji przez ruch to zbiór wielu ćwiczeń, usprawniających poszczególne funkcje organizmu. Poszczególne ćwiczenia systemu są bardzo proste. Polegają na kreśleniu prostych znaków grafomotorycznych: kropek, kresek, owali, wiązek, które dziecko może kreślić rytmicznie, mieszcząc znak w odpowiedniej przestrzeni.
Aby dzieci się nimi nie znudziły należy w różnorodny sposób wykorzystywać nakreślone podczas ćwiczeń znaki, np. nakładając na nie dowolne formy w wybranej technice plastycznej. Powstałe kompozycje są kartami pracy, wykorzystywanymi do wprowadzania i realizacji kolejnych zagadnień np. matematycznych.
Istotnym elementem tej metody jest wykorzystanie w edukacji origami. Składanie papieru jest też aktywnością zintegrowaną – nie można konstruować bez ruchu obydwu rąk, bez aktywności wzroku, myślenia, przeliczania, klasyfikowania. Towarzyszące działaniom emocje wspierają procesy poznawcze, rozwijają motywację i pozytywną samoocenę dziecka.

Innowacja pt."Edukacja przez ruch" wpływa więc na rozwój dzieci we wszystkich zakresach: fizycznym, psychicznym, społecznym i emocjonalnym.

Czytaj więcej: ...

15 czerwca 2021r. PLENER PLASTYCZNY na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego "Terapeutyczne Pastwiska" w Widlicach.

Dziś wszystkie przedszkolaki z naszej szkoły wypoczywały na łonie natury. Spędziliśmy tam wspaniałe chwile w towarzystwie przesympatycznych zwierzaczków. Pan Piotr, opiekun zwierząt, opowiadał nam wiele ciekawostek na temat swoich podopiecznych. Można było każdego zwierzaka nakarmić, dotknąć, przytulić lub po prostu mu się przyjrzeć. Kolejnym działaniem dzieci było wyrażanie swoich doznań w formie plastycznej. Wspaniale było móc rysować zwierzątko, które przez cały czas mieliśmy przed oczami. To był bardzo relaksacyjnie  spędzony czas pełen pozytywnych emocji.

Czytaj więcej: 15...

"Bezpieczne wakacje" - pogadanka z policjantem 11 czerwca 2021r.

Wkrótce wakacje. Dzieci rozjadą się w różne miejsca lub pozostaną w domu. Będą bawić się i odpoczywać. Jednakże od myślenia o bezpieczeństwie swoim i innych nie ma wakacji!!!

Jak zachować się w różnych miejscach, w różnych sytuacjach czy wobec innych osób lub zwierząt? - raz jeszcze przypominała wszystkim przedszkolakom pani policjantka.

Czytaj więcej: ...

Utalentowane Przedszkolaki

W środę, tj. 9 czerwca 2021r. odbył się Szkolny Talent Show. Wśród szkolnych talentów znalazły się także dzieci przedszkolne. Maluszki zaśpiewały i zatańczyły przepiękny taniec z kwiatkami. Natomiast dwóch chłopców z grupy starszaków prezentowało zgoła inne  talenty i pasje. Bartek Kopeć  uwielbia rysować, więc opowiedział o tym wszystkim zgromadzonej publiczności. Swoją wypowiedź zilustrował multimedialną prezentacją oraz wystawką przepięknych prac plastycznych. Milosz Kak natomiast podzielił się z wszystkimi swoją miłością do archeologii i poszukiwania ukrytych w ziemi skarbów. Przyniósł nawet ze sobą skrzyneczkę ze swoimi znaleziskami. Wśród widowni znaleźli się bliscy oraz zaproszeni reprezentanci z grupy. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.

Czytaj więcej: ...

Dzień Dziecka - 1 czerwca 2021r.

Przedszkolaki z naszej szkoły Dzień Dziecka obchodziły w Sali Zabaw "Smykolandia w Kwidzynie. Aktywności fizycznej  było wiele. Śmiechu i radości moc. A w drodze powrotnej niektórych przedszkolaków ogarnęła wielka niemoc.

Czytaj więcej: Dzień...

"Bezpieczny Przedszkolak" - Grupowy konkurs wiedzy 31 maja 2021r.

Wszystkie dzieci z naszej grupy wiedzą, że: "BEZPIECZEŃSTWO  JEST NAJWAŻNIEJSZE!" Uczyły sie tego w różnych sytuacjach w ciągu całego roku.  Końcówka roku szkolnego skłania do podsumowań  działań w tym zakresie. Ostatniego dnia maja odbył się więc grupowy konkurs wiedzy pod hasłem "Bezpieczny Przedszkolak". Spośród dzieci zostało wybrane dwuosobowe jury, a pozostałe przedszkolaki  podzieliły sie na trzy grupy. Pod okiem prowadzącej nauczycielki Jolanty Kowalskiej dzieci wykonywały grupowo różnorodne zadania związane z tematyką bezpieczeństwa. Jury oceniało poprawność wykonywanych zadań, przydzielało punktację, zbierało i rozdawało materiały do ćwiczeń. Każdy wspaniale pełnił swoją rolę. To dzisiejsze spotkanie pozwoliło dzieciom nie tylko przypomnieć i utrwalić sobie wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale także wzmocnić więzy społeczne
i umiejętność współpracy w grupie.

Czytaj więcej: ...

Święto Mamy i Taty w przedszkolu 24 maja 2021r.

Młodsze i starsze przedszkolaki przez wiele dni przygotowywały się do bardzo ważnego święta, do Święta Mamy i Taty: uczyły się wierszyków, tańców i piosenek. Samodzielnie wykonywały upominki. A i Panie miały pełne ręce roboty: pomysły, dekoracje, stroje i rola reżysera. Ale udało się!  W dniu występu wszystko było dopięte na ostatni guzik. Rodzice dopisali, dzieci pięknie wystąpiły i życzenia kochanym Rodzicom złożyły. Było radośnie, kolorowo, całuśnie i wzruszająco.

Czytaj więcej: Święto...

"Tropem Piramidy Zdrowia" - I Rajd Pieszy Przedszkolaków 19 maja 2021r.

O zdrowym stylu życia starszaki podczas zajęć w przedszkolu wielokrotnie już słyszały. Poznawały także aktualną Piramidę Zdrowia. Wg niej aktywny tryb życia, właściwe odżywianie a także częste picie wody jest receptą na utrzymanie swojego ciała w jak najlepszej kondycji. W myśl tej zasady odbył się przedszkolny rajd pt. "Tropem Piramidy Zdrowia". Trasa rajdu prowadziła tak, by dzieci miały okazję poznać współczesne i dawne źródła wody pitnej, zobaczyć "żywność na zagonie", a także znajdujące się w Liczu miejsca do prowadzenia różnorodnej aktywności fizycznej. Zwieńczeniem trasy było spotkanie na wiejskim obiekcie sportowym, gdzie na strudzonych wędrowców czekały przygotowane przez rodziców kiełbaski z grilla, woda do picia oraz półmiski pełne sałatek warzywnych i owocowych. Po posiłku i krótkim odpoczynku dzieci miały możliwość uczestniczenia w rozwiązywaniu zagadek tematycznych oraz zabawach sportowych. Ten dzień na pewno możemy zaliczyć do udanych.

Czytaj więcej: "Tropem...

"Poszukiwanie skarbu" - gra terenowa 10 maja 2021r.

Dziś starszaki miały nie lada frajdę. Otóż nasz kolega z grupy, Miłosz wraz ze swoim tatą, prezentował swoje hobby. A jest nim miłość do historii oraz poszukiwanie różnych skarbów w ziemi. To co kryje się pod ziemią i jest metalowe, można wykryć za pomocą tzw. detektora do metali. Przedszkolaki poznały zasadę działania tego sprzętu, a następnie wykorzystując ten detektor przystąpiły do gry terenowej pt. "Poszukiwanie skarbu". Emocji i radości było wiele, gdy odnajdując kolejne znaleziska, dzieci odnajdowały kawałki mapy, które zawierały wskazówki, gdzie należy dokonać dalszych poszukiwań ukrytego skarbu. Oczywiście skarb został odnaleziony i po przeniesieniu do przedszkola i solidnym obejrzeniu dokonano podziału znaleziska. Dziękujemy Panu Dawidowi, tacie Miłosza Kak, za wspaniale zorganizowaną zabawę, która dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń i emocji.

Czytaj więcej: ...

"Czysta Ziemia" - gra planszowa na Święto Ziemi - 22 kwietnia 2021r.

Starszaki w niecodzienny sposób uczciły tegoroczny Światowy Dzień Ziemi. Z tematyką ekologiczną dzieci spotykały się niejednokrotnie na zajęciach. W Dniu Święta Ziemi wykonały grę planszową, w której zawarły najważniejsze wskazówki, jak dbać o czystość naszej Planety. Wspólne tworzenie planszy i ustalanie zasad gry, a później granie było wspaniałą okazją do radosnej zabawy i kształtowania wielu postaw społecznych i proekologicznych. Tego dnia dzieci wybrały się także na spacer w okolice szkoły, by rozpoznawać i podziwiać piękną otaczającą nas przyrodę. Niestety dostrzegły także akty wandalizmu w postaci zaśmiecenia najbliższego otoczenia. Mamy nadzieję, że to, czego dzieci uczą się już w przedszkolu, stanie się fundamentem do samodzielnych dobrych wyborów.

Czytaj więcej: "Czysta...

Przedszkolaki z naszej szkoły stały się "Kubusiowymi Przyjaciółmi Natury

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.
Przedszkolaki z naszej szkoły były uczestnikami tego programu. Podczas cyklu zajęć od lutego do kwietnia 2021r. uświadamiały sobie czym jest natura, poznawały podstawowe zasady ekologii, uczyły sie troszczyć o środowisko naturalne, a także utrwalały zasady zdrowego stylu życia. Po raz kolejny odkrywały dlaczego warto jeść warzywa i owoce i dlaczego podstawą piramidy zdrowego stylu życia jest ruch.
W trakcie zajęć dzieci nie tylko przyswajały wiedze poprzez zabawę, ale także rozwijały swoją kreatywność oraz samodzielne myślenie.

 

Czytaj więcej: ...

Gościmy

Odwiedza nas 319 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
454447

Ścieżka powrotu